Kurier zostawił paczkę u sąsiada. Sprawa skończy się w sądzie. "Do 5 lat więzienia"

2021-10-20 16:00
Kurier zostawił paczkę u sąsiada. Sprawa skończy się w sądzie. Do 5 lat więzienia
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Kurier zostawił paczkę u sąsiada. Sprawa skończy się w sądzie. "Do 5 lat więzienia"

W miniony poniedziałek, 18 października 2021 roku, gdańscy funkcjonariusze odebrali niecodzienne zgłoszenie. Sprawa dotyczyła kradzieży wartego ponad 3 tysiące złotych laptopa. Pokrzywdzony kupił komputer przez internet, jednak przesyłka do niego nie dotarła. Jak się okazało, kurier zostawił paczkę u sąsiada, a sprawca zamieszania postanowił odsprzedać cudzy sprzęt!

Sprawą kradzieży laptopa w Gdańsku zajmowali się funkcjonariusze z komisariatu w Nowym Porcie. Jak informuje policja, 25-letni pokrzywdzony kupił komputer w internecie, a sprzęt miał być przesłany przez firmę kurierską. - Kiedy gdańszczanin otrzymał SMS-a, że paczka została dostarczona, a on tego laptopa nie odebrał, o wszystkim zawiadomił mundurowych. Funkcjonariusze ustalili, że po tym, jak kurier nie zastał w mieszkaniu adresata paczki, bez konsultacji z zamawiającym zostawił przesyłkę u sąsiada 25-latka. Jak się okazało, w mieszkaniu tego mężczyzny przebywał 39-latek, który ukradł laptop i spieniężył go w lombardzie - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Stróże prawa odzyskali sprzęt i zatrzymali podejrzanego o kradzież 39-latka. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut.

- Za kradzież mienia grozi do 5 lat więzienia - przypominają gdańscy policjanci.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Jasnowidz Jackowski ostrzega! Przerażająca przepowiednia o nalocie. To stanie się w nocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE