policja radiowóz

i

Autor: M.Sz.

Sukces funkcjonariuszy

"Kuzynka księdza" w rękach policji. Polowała na staruszki [AKTUALIZACJA]

2022-10-07 13:26

Policjanci z Gdańska prosili o pomoc w sprawie poszukiwanej oszustki, podającej się za kuzynkę księdza. Kobieta widoczna na zdjęciach, przesłanych przez funkcjonariuszy przekonała ofiarę do przekazania tysiąca złotych. Stróże prawa poinformowali o przełomie w sprawie.

Aktualizacja 13:20

Policjanci poinformowali o przełomie w sprawie. Funkcjonariusze ustalili już personalia poszukiwanej. Jednocześnie dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się poprzez udostępnianie wizerunku.

Gdańsk: Policja szukała "kuzynki księdza"

Oszuści próbują przeróżnych metod, o czym niestety przekonała się 90-latka z Gdańska. Tym razem nie było próby "na wnuczka" czy "na policjanta". Sprawczyni podała się za kuzynkę księdza, który odprawiał nabożeństwo w kościele, do którego udała się ofiara. Przekonana przez oszustkę staruszka przekazała jej tysiąc złotych. - Dotychczas wykonane czynności nie doprowadziły do zatrzymania sprawcy. W toku prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym został zarejestrowany wizerunek kobiety, która może mieć związek ze sprawą tego oszustwa - czytaliśmy na stronie gdańskiej policji.

- Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę ze zdjęcia, mają informacje mogące pomóc w ustaleniu jej tożsamości lub miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji II w Gdańsku przy ul.Długa Grobla 4. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu dyżurnego komisariatu 47 741 34 22 lub pisząc na adres komendant.kp2@gd.policja.gov.pl - apelowali przedstawiciele KMP w Gdańsku.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?
Zabójstwo kobiety w Gdańsku. Policjanci zatrzymali 54-latka