Łańcuch życia przy plaży w Trójmieście. Topielca nie odnaleziono! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Sopockie WOPR Łańcuch życia przy plaży w Trójmieście. Topielca nie odnaleziono! [ZDJĘCIA]

Łańcuch życia przy plaży w Trójmieście. Topielca nie odnaleziono! [ZDJĘCIA]

2021-07-08 13:00

Łańcuch życia nie pomógł odnaleźć tonącego mężczyzny przy plaży w Trójmieście. Nieopodal wejścia nr 59 w Gdańsku we wtorkowe popołudnie (6 lipca) topielec zaczął wzywać pomocy, wymachując rękami. Niestety, był już około 200 metrów od brzegu, a wgłąb zatoki znosił go prąd. Osoba, która zawiadomiła ratowników, w pewnym momencie straciła tonącego człowieka z oczu. Choć w akcji uczestniczyli specjaliści wyposażeni w odpowiedni sprzęt, a plażowicze błyskawicznie utworzyli łańcuch życia, na nic się to zdało. Jak informuje Sopockie WOPR na Facebooku, poszukiwania zawieszono późnym wieczorem i wznowiono następnego ranka. Mimo podjęcia wszelkich starań, ostatecznie zapadła decyzja o zakończeniu działań.

Łańcuch życia nie pomógł! Poszukiwania topielca przy plaży w Trójmieście zostały przerwane

Łańcuch życia i dramatyczna akcja ratunkowa w Trójmieście! - Już po pierwszym zgłoszeniu do akcji wysłana została jednostka R8. Następnie po informacji, że osoba zniknęła zgłaszającym z oczu, na miejsce dodatkowo został wysłany nasz quad Q4 i skuter wodny R5. Ogłoszony został alarm wśród ratowników pracujących na kąpielisku oraz wysłane zostało powiadomienie BlueAlert do członków naszej grupy interwencyjnej, po czym na miejsce dodatkowo udał się samochód z 4 ratownikami i operatorem drona - relacjonuje Sopockie WOPR na Facebooku. Zdjęcia z utworzenia łańcucha życia oraz całej akcji znajdziesz w galerii załączonej poniżej.

Łańcuch życia utworzono w celu przeszukiwania płytszej wody. - Jednostka R5 została oddelegowana do zabezpieczenia łańcucha, a jednostka R8 rozpoczęła poszukiwania wyznaczonego sektora o szerokości ok kilometra w obie strony od miejsca zdarzenia. Jednocześnie z powietrza sektor przeszukiwał operator drona - wyjaśnia Sopockie WOPR.

Do poszukiwań włączyły się również Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Straż Graniczna oraz Policja Wodna. Akcję na wodzie zawieszono dopiero około godziny 22:00, by wznowić ją o 4:30 dnia następnego. Po kolejnych trzech godzinach, około 7:35 zapadła decyzja o zakończeniu działań. Mężczyzny nie odnaleziono.

Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE