Łeba. Mężczyzna tonął w morzu. Ratownicy walczyli o jego życie godzinę. Lądował śmigłowiec LPR

i

Autor: Unsplash, CC0, fot. Cristian Palmer /zdjęcie ilustracyjne

Horror na plaży w Łebie

Łeba. Mężczyzna tonął w morzu. Ratownicy walczyli o jego życie godzinę. Lądował śmigłowiec LPR

2022-08-02 21:38

Dramat na plaży w Łebie. W poniedziałek (1.08.2022) około południa w morzu zaginął mężczyzna. Udało się go odnaleźć na głębokości niemal 5 metrów. Ratownicy walczyli o jego życie blisko godzinę. Następnie został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala.

Lądowanie śmigłowca LPR na plaży w Łebie (1.08). Mężczyzna tonął w morzu

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek (1.08) przed godziną 13:00 na niestrzeżonej plaży w Łebie. Jak opisuje Gniewińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, do mieszczącego się nieopodal stanowiska ratowników przybiegł plażowicz, informując o kobiecie szukającej swojego partnera, który zniknął pod wodą. Na miejsce natychmiast ruszyli ratownicy z najbliższych stanowisk, quad oraz wodny patrol policji. Jak podaje Gniewińskie WOPR, mężczyznę odnaleziono po 8 minutach od zgłoszenia, znajdował się na głębokości niemal 5 metrów, w bezpośredniej bliskości ostróg. U mężczyzny stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia.

ZOBACZ TEŻ: Makabryczny wypadek motocyklisty na Pomorzu. Zginął, bo zacierał ślady?

"Po blisko godzinnej resuscytacji z udziałem ratowników, medyków będących na urlopie, przy wsparciu ZRM oraz załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego odzyskano powrót krążenia i podjęto decyzje o transporcie do szpitala" - podają woprowcy.

Tego dnia - jak wskazują ratownicy - warunki na morzu były idealne. "Brak fal, delikatny wiatr, pogoda przepiękna, jednak nie powinno to usypiać naszej czujności. Morze to żywioł, który nie wybacza błędów" - apelują o ostrożność do wypoczywających nad morzem.

CZYTAJ: Ciemna strona Jarmarku Dominikańskiego. "Przymusowy trzytygodniowy syf w całym mieście"

Borkoś z nagrodą miasta Warszawy. Na co ją przeznaczy?
Sonda
Umiesz pływać?