Lębork. Na przejściu staranowała staruszkę, która zmarła! 19-latka miała jej nie ustąpić pierwszeństwa

2021-10-13 21:43
Lębork. Na przejściu staranowała staruszkę, która zmarła! 19-latka miała jej nie ustąpić pierwszeństwa
Autor: Janitors/cc0/Pixabay.com Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Lęborku, gdzie 19-latka potrąciła starszą kobietę. 83-latka została przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała, gdzie wkrótce później zmarła (zdj. ilustracyjne)

Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Lęborku, gdzie 19-latka potrąciła starszą kobietę. 83-latka została przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała, gdzie wkrótce później zmarła. Prowadząca Volkswagena Passata była trzeźwa, ale według wstępnych ustaleń policji w Leborku nie ustąpiła staruszce pierwszeństwa, gdy ta przechodziła przez przejście.

Lębork. Na przejściu staranowała staruszkę, która zmarła! 19-latka miała jej nie ustąpić pierwszeństwa

Nie żyje staruszka, którą na przejściu dla pieszych w Lęborku potrąciła 19-latka. Do wypadku doszło dziś po godz. 11 na ul. Zwycięstwa. Według wstępnych ustaleń tamtejszej policji doszło po tym, jak 83-latka weszła na oznakowane pasy - bez sygnalizacji świetlnej - a prowadząca Volkswagena Passata nie ustąpiła jej pierwszeństwa i uderzyła w seniorkę. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała, gdzie wkrótce później zmarła. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku Marta Szałkowska, 19-latce, która potrąciła na przejściu dla pieszych staruszkę, zostało na razie zabrane prawo jazdy. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają mundurowi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lęborku.

Czytaj też: Sopot: Wytoczył się z auta i padł jak zabity. To wideo będzie hitem sieci

Czytaj też: Pomorskie: Bratobójczy atak w Czarnej Dabrówce! Dźgał i dusił, później uciekł

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Bielsko-Biała: Pędził ekspresówką 240 km/h!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE