Malbork. 9-latek stał na parapecie. Uratował go policjant

i

Autor: KPP Malbork Malbork. 9-latek stał na parapecie. Uratował go policjant

Policjant uratował dziecko

Malbork. 9-latek stał na parapecie. Uratował go policjant

2022-09-13 12:55

Policjant z Malborka uratował 9-letnie dziecko, które stało w otwartym oknie na drugim piętrze budynku. Sierżant Karol Siwik wyważył drzwi do pokoju, w którym znajdował się chłopiec, następnie ściągnął 9-latka z parapetu. Okazało się, że mama zamknęła synka w pokoju "żeby nic mu się nie stało".

Do tej sytuacji doszło w miniony piątek. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z budynków na terenie miasta, w otwartym oknie na drugim piętrze, stoi mały chłopiec. - Natychmiast na wskazane miejsce dojechali policjanci i strażacy. Kiedy sierż. Karol Siwik zobaczył dziecko na parapecie natychmiast razem ze strażakiem pobiegli na drugie piętro tego budynku - informuje oficer prasowy policji. Policjant i strażak weszli do mieszkania, ale drzwi do pokoju, w którym znajdowało się dziecko, były zamknięte na klucz. - Sierż. Karol Siwik nie zwlekając ani chwili wyważył drzwi i natychmiast ściągnął dziecko z parapetu. Chłopiec cały i zdrowy trafił w objęcia opiekunów - dodaje oficer prasowy. Okazało się, że mama 9-latka wyszła z mieszkania na kilka minut i zamknęła dziecko w pokoju, "żeby nic mu się nie stało". Chłopiec otworzył samodzielnie okna i stojąc na parapecie wypatrywał powrotu mamy do domu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Czytaj też: Starogard Gdański. Rzucił cegłą w głowę 3-latka, który bawił się w ogrodzie. Ziobro chce surowszego wyroku dla sprawcy

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki