sinice

i

Autor: Shutterstock; sk.gis.gov.pl

Fatalne wieści znad Bałtyku

Mapa Sinic 2024: Powraca dramat wczasowiczów. Przybywa zamkniętych kąpielisk. Sprawdź mapę sinic

2024-07-10 15:08

Sezon wakacyjny trwa od niespełna tygodnia, lecz w nadmorskich miejscowościach można już zauważyć większą ilość turystów. Ci zjechali się nad Bałtyk z wielu zakątków kraju, by zrelaksować się w promieniach słońca na pięknych plażach. Niestety okazuje się, że nie każdy z urlopowiczów będzie mógł wypocząć w taki sposób, bowiem kilka plaż zostało zamkniętych przez sanepid ze względu na sinice.

Sinice w Bałtyku. Bakterie po raz kolejny opanowały polskie morze

Co roku z powodu występowania sinic w polskich zbiornikach wodnych wielu urlopowiczów załamuje ręce. Niebezpieczne dla człowieka bakterie potrafią zepsuć całe wakacje. Gdy zakwitają, kolor wody zmienia się na zielony, sanepid przeprowadza badania, a na plaży pojawia się zakaz pływania w postaci czerwonej flagi. 

Jeśli planujesz więc w najbliższym czasie wypoczywać nad Bałtykiem, pamiętaj, by sprawdzić mapę sinic, dzięki której dowiesz się, które kąpieliska są nieczynne, a na których plażowanie i pływanie jest dozwolone.

Przeczytaj także: Sanepid nie próżnuje. Zamknięto kolejne kąpieliska w Polsce. Woda w tych miejscach wymaga badań

Mapa Sinic 2024. Te plaże nad Bałtykiem są zamknięte dla turystów

Dane na temat sytuacji nad polskimi kąpieliskami można sprawdzać na publikowanej przez GIS mapie. Na dzień 10 lipca 2024 roku nad Bałtykiem zamknięta pozostaje jedna plaża:

  • Gdynia Orłowo.

Chcąc spędzić bezpieczenie wakacje 2024, sprawdzaj co jakiś czas mapę sinic. Ta znajduje się poniżej.

Sinice w Jeziorku Czerniakowskim. Warszawiacy lekceważą zakaz kąpieli
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki