Mężczyzna utonął w jeziorze. Tragedia koło Dziemian

i

Autor: KWP Białystok Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna utonął w jeziorze. Tragedia koło Dziemian

2022-06-27 12:42

Woda zbiera swoje śmiertelne żniwo. W Polsce w minioną sobotę i niedzielę utonęło 11 osób. Wczoraj (26.06) na terenie powiatu kościerskiego utonął 71-letni mężczyzna. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność nad wodą.

Do zdarzenia doszło nad jeziorem Brzeźno koło Dziemian (woj. pomorskie). W niedzielę po godzinie 19 dyżurny kościerskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o utonięciu 71-letniego mężczyzny. Tragedia wydarzyła się poza strzeżonym kąpieliskiem. - Mieszkaniec powiatu gdańskiego wszedł do wody i po chwili zaczął się topić - informuje oficer prasowy. Mimo natychmiastowej pomocy ze strony osób przebywających w pobliżu mężczyzny nie udało się uratować. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj też: Rozpacz po śmierci 17-letniego Szymona z Helu. "Miałeś zostać wujkiem naszego maleństwa..."

Bezpieczne wakacje - spotkanie informacyjne na plaży miejskiej nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim

Z danych Straży Pożarnej wynika, że od początku wakacji w wodzie zginęło już 16 osób.

- Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych i nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu. Jeżeli pod naszą opieką znajduje się młodsze rodzeństwo czy dzieci, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same. Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie. Róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie skaczmy do płytkiej wody oraz o niezbadanym dnie. Taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa i często nieodwracalnym kalectwem - apelują policjanci.

Czytaj też: Podlaskie. Utonęły trzy osoby, w tym nurek. Tragiczny weekend nad wodą

Sonda
Czy piłeś kiedyś alkohol na plaży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE