Trwa akcja poszukiwawcza na Bałtyku; mężczyzna wypadł za burtę promu

i

Autor: MICHAL SWIDERSKI/REPORTER

Wypadek na Bałtyku

Mężczyzna wypadł z promu. Na Bałtyku trwają poszukiwania!

2022-09-19 16:35

W poniedziałek (19.09.2022 r.) około południa, na płynącym na Bałtyku promie doszło do wypadku. Jak podają służby, mężczyzna wypadł za burtę. W okolicach gdyńskiego portu, z wody i powietrza prowadzone są poszukiwania, w których biorą udział jednostki SAR, Straży Granicznej i śmigłowiec.

Bałtyk. Z promu wypadł mężczyzna. Trwają poszukiwania (19.09)

Jak przekazał w poniedziałek PAP kierownik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Wojciech Paczkowski, około godz. 12 służby zostały powiadomione, że z promu Stena Spirit, tuż po wyjściu z gdyńskiego portu, wypadł mężczyzna, pełniący na statku funkcję kucharza.

"Przeszukiwany jest teren Zatoki Gdańskiej od Redy do Portu Gdynia" - wskazał Paczkowski. Dodał, że w akcji poszukiwawczej biorą udział jednostki SAR, Straży Granicznej oraz śmigłowiec ratowniczy.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia po bankiecie na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Ciało reżysera Marcina Wrony znaleziono w pokoju hotelowym. Jaki związek z jego śmiercią miał "Demon"?

Prom Stena Spirit, z którego wypadł mężczyzna płynie z gdyńskiego portu do szwedzkiego Karlskrona.

Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną wypadnięcia mężczyzny z promu.

Spalone zwłoki mężczyzny na balkonie. Tragiczny pożar na warszawskim Bródnie
Sonda
Umiesz pływać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE