Złodziejka zapomniała dokumentów

i

Autor: Shutterstock, Policja Młoda amatorka whisky skompromitowała się w gdańskim supermarkecie! Co za wstyd

Co za wpadka!

Młoda amatorka whisky skompromitowała się w gdańskim supermarkecie! Co za wstyd

2023-03-22 14:13

Gdańsk: Spektakularna wpadka 20-letniej złodziejki, ujętej przez policjantów z komisariatu na Przymorzu. Kobieta skusiła się na darmową whisky. - Uciekając z ukradzionym alkoholem, szarpała się z ochroniarzem i odpychała go, a następnie zbiegła - informuje podinsp. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku. Na swoje nieszczęście młoda kobieta zostawiła na miejscu konkretne... ślady.

Cała sprawa miała swój początek w piątek (17 marca 2023 r.) w momencie, w którym policjanci z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża odebrali zgłoszenie, że w jednym z supermarketów na Przymorzu doszło do kradzieży rozbójniczej. Jej przebiegu nie wymyśliliby nawet najstarsi górale. Szczegóły, które zdradzają przedstawiciele biura prasowego KMP w Gdańsku wywołują śmiech, ale przypadek został potraktowany jak najbardziej poważnie.

- Kobieta ukradła dwie butelki whisky warte prawie 180 zł, a następnie wyszła ze sklepu. Za złodziejką ruszył ochroniarz. Podczas ucieczki sprawczyni chcąc utrzymać się w posiadaniu ukradzionego alkoholu, zaczęła szarpać się z pokrzywdzonym i go odpychać. Ostatecznie napastniczka uciekła, porzucając torebkę, w której był jej dowód osobisty i kradziony alkohol - czytamy w komunikacie gdańskiej komendy.

Gdańsk. Złodziejka zostawiła dokumenty w supermarkecie

Policjanci natychmiast otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce przestępstwa, zabezpieczyli przedmioty należące do kobiety oraz przeanalizowali zapis z kamer monitoringu. Dzięki takiemu materiałowi, nie mieli większych problemów z rozwiązaniem sprawy.

- Następnego dnia w jednym z mieszkań w Nowym Porcie funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego gdańszczankę, podejrzewaną o to przestępstwo. Zatrzymana trafiła do aresztu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia - podsumowuje oficer prasowa KMP w Gdańsku.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu