Nel ma nosa! Wywęszyła marihuanę!

i

Autor: KPP Starogard Gdański Nel ma nosa! Wywęszyła marihuanę!

Spisała się na medal!

Nel ma nosa! Wywęszyła marihuanę!

2023-03-08 22:23

Ma tak dobry węch, że pomogła w zatrzymaniu dwóch nastolatków podejrzanych o handel marihuaną. Czworonożna policjantka, która od niespełna roku służy w starogardzkiej komendzie, spisała się na medal.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego, podczas działań związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, skontrolowali zabudowania na terenie jednej z prywatnych posesji. Do przeszukania zaangażowano przewodnika z psem wyspecjalizowanym do szukania narkotyków, dwuletnim owczarkiem belgijskim o imieniu Nel.

Nel doprowadziła swojego przewodnika do garażu. Jej czujny nos wskazał policjantom miejsce pod stołem roboczym. Tam policjanci zauważyli plastikowy worek oraz pakunek owinięty folią aluminiową. W środku był susz roślinny.

To jednak nie koniec. Czworonożna, policyjna specjalistka od poszukania narkotyków, na pierwszym piętrze przeszukiwanego mieszkania, od razu skupiła swój wzrok na kolumnie głośnikowej. Jej czujny nos wskazał przewodnikowi otwór, z którego śledczy wyjęli kolejny pakunek suszu, owinięty w folię aluminiową.

Badanie testerem wykazało, że zabezpieczone przez kryminalnych środki to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 300 gramów tej używki.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch 18-letnich mężczyzn, których zastali na miejscu interwencji. Jeden z nich w chwili zatrzymania porcjował posiadany susz roślinny. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu zakazanych w Polsce środków.

Nastolatków czekają teraz poważne konsekwencje. Za popełnione przestępstwo grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Nel ma nosa! Wywęszyła marihuanę!

i

Autor: KPP Starogard Gdański Nel ma nosa! Wywęszyła marihuanę!
Sonda
Paliłeś marihuanę?
Marihuana zamiast pieczarek