Nie jest dobrze! Prognoza dla Pomorza zwali Was z nóg. Nowe ostrzeżenia pogodowe

2021-09-16 9:00
Pogoda na Pomorzu jest ostatnio trudna do przewidzenia
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pogoda na Pomorzu jest ostatnio trudna do przewidzenia

Pogoda na Pomorzu zmienia się z godziny na godzinę. Jeszcze w środę (15 września) cieszyliśmy się słońcem. To jednak melodia przeszłości. W czwartek (16 września) w całym regionie obowiązują już ostrzeżenia pogodowe, opublikowane przez IMGW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółte alerty dla wszystkich powiatów w województwie pomorskim. O czym mówią niepokojące komunikaty?

Pogoda w Pomorskiem przez kilka następujących po sobie dni rozpieszczała turystów, którzy odłożyli w tym roku wypoczynek nad Bałtykiem na wrzesień. To już jednak koniec sielanki. Aura zrobiła się iście jesienna. Co więcej, najnowsze prognozy nie napawają urlopowiczów optymizmem. Mieszkańcy regionu także z niepokojem patrzą w niebo. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego województwa pomorskiego. - Prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadu miejscami może wynieść od 30 do 40 mm - informuje IMGW w najnowszym alercie z czwartkowego poranka, 16 września 2021 roku. Przed wyjściem z domu warto pamiętać o parasolu lub przeciwdeszczowej kurtce z kapturem.

Ostrzeżenie pogodowe IMGW, informujące o intensywnych opadach deszczu w Pomorskiem, obowiązywać ma do godziny 23:00 w czwartek, 16 września 2021 roku. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego zjawiska w komunikacie oceniono na 80 procent.

W kolejnych dniach również ma padać, a w weekend temperatura w Trójmieście i okolicach nie przekroczy 15 stopni Celsjusza.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE