Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. OGROMNE ILOŚCI TYTONIU! [WIDEO]

2019-11-19 18:00 PT
Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. OGROMNE ILOŚCI TYTONIU!
Autor: MOSG Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. OGROMNE ILOŚCI TYTONIU!

Funkcjonariusze z Pomorza zlikwidowali kompletną linię produkcyjną do wyrobu nielegalnych papierosów. Proceder przestępczy prowadzono w powiecie pleszewskim (woj. wielkopolskie). Zabezpieczono 2 tony krajanki tytoniowej i ponad milion gotowych papierosów. Zatrzymano przy pracy 3 obywateli Białorusi.

ZOBACZ WIDEO:

Jak informuje MOSG, akcję przeprowadzono 14 listopada. Byli w nią zaangażowani funkcjonariusze Straży Granicznej z Władysławowa i Kalisza. Wspierali ich mundurowi z Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W działaniach brali też udział przedstawiciele legalnie funkcjonującej firmy tytoniowej, która mogła być stratna przez rozprowadzanie wyrobów z likwidowanej przez służby fabryki.

- W jednej z nieruchomości funkcjonariusze zastali przy produkcji papierosów 3 mężczyzn w wieku 29, 47 i 53 lat. Wszyscy to obywatele Białorusi. Zabezpieczono około 2 ton krajanki tytoniowej i 300 kartonów, w których było łącznie milion dwieście tysięcy papierosów. Zajęto urządzenia do wytwarzania produktów tytoniowych, w tym kompresory, agregaty prądotwórcze oraz komponenty do produkcji. Z ustaleń wynika, że maszyny mogły wyrabiać 3 tysiące papierosów na minutę. Wartość towarów i urządzeń oszacowano na prawie 3 miliony złotych - relacjonują funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Sąd Rejonowy w Pleszewie zastosował na wniosek prokuratora trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec wszystkich 3 cudzoziemców. Dalsze postępowanie prowadzi Placówka Straży Granicznej we Władysławowie.