Sprawca zatrzymany

i

Autor: KMP Gdańsk

Nożownik z Gruzji zaatakował w Gdańsku! KREW BYŁA WSZĘDZIE

2019-10-21 11:00

W minionym tygodniu we Wrzeszczu doszło do strasznej zbrodni. 36-latek w czasie awantury kilkukrotnie ugodził nożem innego mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala. Sprawca ukrywał się przed policją na działkach. Usłyszał już sześć zarzutów. Grozi mu do 8 lat odsiadki.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15 października) tuż przed północą. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że do szpitala przywieziono mężczyznę, który został kilkukrotnie ugodzony nożem. Na miejsce oficer dyżurny natychmiast skierował funkcjonariuszy, którzy zaczęli ustalać okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa. Równolegle nad sprawą pracowali kryminalni - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Co ustalili mundurowi? - Na terenie nieruchomości w rejonie Wrzeszcza doszło do awantury. Jeden z mężczyzn zaczął krzyczeć na przebywającą tam kobietę. Wcześniej uderzył ją w głowę, powodując zranienie. W jej obronie stanął pokrzywdzony, który został zaatakowany przez nieznanego mu sprawcę nożem. Podejrzany zadał mu kilka ciosów, m.in. w klatkę piersiową oraz udo, po czym uciekł z mieszkania, kradnąc przy okazji rzeczy osobiste kobiety, torebki, telefony i pieniądze - informuje KMP.

Sprawcą okazał się być 36-letni obywatel Gruzji. Zatrzymano go na terenie ogrodów działkowych. Znaleziono przy nim broń gazowo-hukową, na którą wymagane jest zezwolenie. Zabezpieczono też skradzione rzeczy. W piątkowe popołudnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratora. Usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia cała, nielegalnego posiadania broni, kierowania gróźb karalnych oraz kradzieży. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE