Starsza kobieta zginęła w płomieniach. Tragiczny pożar w powiecie kartuskim

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Starsza kobieta zginęła w płomieniach. Tragiczny pożar w powiecie kartuskim

Ogień pojawił się w nocy

Ogień zaskoczył ich we śnie. W płomieniach zginęła starsza kobieta. Tragiczny pożar w powiecie kartuskim

2022-10-02 10:26

Tragiczny finał pożaru domku letniskowego w nocy z soboty na niedzielę (1/2 października), w miejscowości Nowe Czaple w powiecie kartuskim (woj. pomorskie). W płomieniach zginęła 83-letnia kobieta. Na razie nie wiadomo jak doszło do tragedii, trwa ustalanie okoliczności pożaru.

Ogień pojawił się w nocy z soboty na niedzielę. Około godziny 5:00 służby otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru domku letniskowego w miejscowości Nowe Czaple - poinformował cytowany przez Polską Agencję Prasową oficer prasowy KW PSP w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa. W akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej. Walka z żywiołem trwała kilka godzin.

Z płonącego budynku ewakuował się 92-letni mężczyzna. W środku znajdowała się jeszcze 83-letnia kobieta. Niestety nie udało się jej uratować.

Trwa ustalanie okoliczności tragedii. Na miejscu pracuje policja i prokurator. Na razie nie wiadomo jak doszło do pożaru. Nie jest wykluczone, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

To kolejny, tragiczny w skutkach pożar w woj. pomorskim, w ostatnich dniach. W sobotę, 1 października, w miejscowości Rusek w powiecie starogardzkim, w pożarze domu zginęła 76-letnia kobieta.

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym:
Nocny pożar domu w Janowie pod Międzyrzeczem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki