Gdańsk. Ojciec "opiekował się" małymi dziećmi. Chwiał się, przewrócił, zasnął na trawie. Obok zbiornik retencyjny [FOTO]

2020-09-16 10:00 vera
Ojciec opiekował się małymi dziećmi. Chwiał się, przewrócił, zasnął na trawie. Obok zbiornik retencyjny [FOTO]
Autor: Pixabay Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Gdańska zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się swoimi dziećmi. Policjanci o zagrożeniu dowiedzieli się od świadków, którzy zobaczyli przewracającego się mężczyznę. Zadzwonili po policjantów i sami zajęli się dwójką malutkich dzieci. W tym czasie 38-latek spał na trawie. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Do tej bulwersującej sytuacji doszło w minioną sobotę. Około godz. 10:30 dyżurny gdańskiej komendy otrzymał zgłoszenie następującej treści: "Mężczyzna z dzieckiem w wózku i drugim na rękach przewrócił się, chyba jest pijany". Policjanci udali się we wskazane miejsce - rejon zbiornika retencyjnego przy ul. Wilanowskiej. Funkcjonariusze zatrzymali tam ojca dwójki małych dzieci: 2 i 4-letniego. Mężczyzna był kompletnie pijany. W swoim organizmie miał prawie 3 promile alkoholu.

Zdaniem świadków, 38-latek mężczyzna chwiał się, a nawet przewrócił się trzymając dziecko na rękach. Nie zabezpieczył też wózka, w którym znajdowało się dziecko. - Wózek stał w pobliżu zbiornika i istniało zagrożenie, że mógł stoczyć się do wody - informuje oficer prasowy policji. - Ponadto w pewnym momencie pijany ojciec zasnął na trawie a jego dzieci, pozostawały bez opieki.

Przypadkowi świadkowie zaopiekowali się dziećmi i od razu powiadomili policjantów. Na miejsce przyjechali też ratownicy medyczni, którzy sprawdzili, w jakiej kondycji znajdują się maluchy. Po zbadaniu dzieci zostały przekazane mamie, która przyjechała na miejsce.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy w wyniku interwencji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, ojca 4 i 2-letniego dziecka. Mężczyzna miał prawie 3 promile w organizmie.
Autor: KMP Gdańsk Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy w wyniku interwencji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, ojca 4 i 2-letniego dziecka. Mężczyzna miał prawie 3 promile w organizmie.

Nieodpowiedzialny ojciec we wtorek został doprowadzony do prokuratury. 38-latek usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął 38-latka dozorem.

Policjanci o tej sprawie poinformują również sąd rodzinny i złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

Zakopane. Był tak pijany, że po otwarciu drzwi wypadł samochodu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.