Niewyobrażalna tragedia

Pijany i naćpany 42-latek sprawcą koszmarnego wypadku! Nie żyje 19-letnia pasażerka [ZDJĘCIA]

2022-11-23 12:50

Policjanci z Gdyni wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę (23 listopada) przy ul. płk. Dąbka. - Kierujący osobowym bmw prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na drugą stronę jezdni i uderzył w betonową konstrukcję - wyjaśnia gdyńska policja. Niestety w wyniku wypadku zginęła 19-letnia pasażerka...

Gdynia: Potworny wypadek na ul. Płk. Dąbka. Nie żyje 19-letnia pasażerka

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę, 23 listopada. - Około 3:45 policjanci z gdyńskiej drogówki pojechali na zdarzenie drogowe, do którego doszło na ul. Płk. Dąbka. Na miejscu mundurowi ustalili, że 42-letni kierowca bmw prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni, następnie przez skrzyżowanie z ul. Horyda, po czym jadąc przez przeciwległy pas ruchu wjechał na chodnik i uderzył w betonową konstrukcję, znajdującą się na odcinku zieleni. Funkcjonariusze ustalili, że w samochodzie były trzy pasażerki w wieku 19, 22 i 23 lat. Niestety mimo reanimacji, najmłodsza kobieta zginęła - wyjaśnia rzecznik KMP w Gdyni.

22-latka została przewieziona na badania do szpitala, natomiast 23-latka oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak policjanci zatrzymali ją i wezwali ratowników medycznych, aby sprawdzić jej stan zdrowia.

Tragiczny wypadek w Gdyni. 42-letni sprawca był pijany i pod wpływem narkotyków

Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili badanie narkotestem, którego wynik wskazał na obecność amfetaminy. Mundurowi zatrzymali sprawcę wypadku, przewieźli go do szpitala na badanie krwi.

Okazało się, że 42-latek miał zatrzymane prawo jazdy przez policjantów za jazdę po alkoholu i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. - Funkcjonariusze zrobili oględziny i zdjęcia, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Śledczy w postępowaniu będą wyjaśniać okoliczności i przyczynę wypadku - dodaje rzecznik.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek?
Ruszył proces Ernesta K., który po pijanemu spowodował wypadek. Zginęło dwóch jego kolegów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE