nowy system PKP PLK

i

Autor: plk-sa.pl nowy system PKP PLK

PKP nowy system. Teraz każdy pociąg prześledzisz w internecie

2015-05-27 10:13

Koniec z przykrymi niespodziankami na kolei? PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiły na swojej stronie internetowej system, który pokazuje aktualną pozycję każdego pociągu na mapie oraz informuje pasażerów o ewentualnych opóźnieniach. Jak to wygląda w praktyce?

Wygląda na to, że klasyczna sytuacja: "stoję ileś tam minut na peronie, a pociąg nie przyjeżdża" może odejść do lamusa. No może nie do końca, pociągi w Polsce spóźniać się będą, ale teraz pasażer będzie wiedział o tym natychmiast. Jeżeli czekasz na SKM-kę w Gdańsku, Sopocie, czy Gdyni, albo wybierasz się w dłuższą podróż koleją po Polsce, musisz sprawdzić nowe rozwiązanie, które proponuje kolejowa spółka.

PKP Polskie Linie Kolejowe wprowadziły właśnie system, który pokazuje aktualną pozycję pociągu na mapie oraz informuje pasażerów o utrudnieniach, czytaj: ewentualnych opóźnieniach.

Jak to działa? Sprawdź nowy system PKP PLK

Wszystkie informacje na temat podróży pociągiem, pasażerowie pociągów dalekobieżnych i regionalnych znajdą na jednej stronie - W zakładce Rozkład jazdy, w nowej sekcji Mój pociąg każdy może sprawdzić czy jego połączenie jest realizowane zgodnie z planem i śledzić je na mapie. W przypadku zmian, podane są przyczyny i czas opóźnienia oraz przewidywana godzina przyjazdu na kolejne stacje. Dostępne są również dodatkowe informacje np. o wprowadzeniu komunikacji zastępczej - mówią przedstawiciele PKP PLK.

Wszystkie z ponad 4 tysięcy pociągów pasażerskich uruchamianych każdego dnia, można zobaczyć na mapie z podziałem na poszczególne województwa. Dane na temat pozycji pociągów pobierane są z ich nadajników GPS oraz z systemu sterowania ruchem zarządcy infrastruktury.
- Pasażer jest w centrum uwagi. Dziś otrzymuje nie tylko rozkład jazdy na plakacie, czy w internecie. Ma także podgląd na trasę pociągu w czasie rzeczywistym i szczegóły przejazdu – mówi Andrzej Pawłowski, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Czyżby mniej pracy dla takich pań rodem z kultowego filmu "Miś"?