UWAGA KIEROWCY! Bardzo niebezpiecznie na pomorskich drogach. IMGW prognozuje zagrożenie

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE UWAGA KIEROWCY! Bardzo niebezpiecznie na pomorskich drogach. IMGW prognozuje zagrożenie

Pogoda w weekend może spowodować KATASTROFĘ! Fatalne prognozy dla Pomorza. IMGW ostrzega

2020-12-10 9:30

Bardzo niebezpiecznie na pomorskich drogach! Pogoda w najbliższych dniach może spłatać figla kierowcom. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów w naszym regionie. Alerty mają obowiązywać do soboty (12 grudnia). Przez pierwszą część weekendu gołoledź ma wpłynąć na wzrost zagrożenia. Na północy kraju istnieje poważne ryzyko wystąpienia wypadków. Co dokładnie przewidują eksperci z IMGW?

Oblodzenia na Pomorzu! - Prognozuje się wystąpienie w nocy słabych opadów marznącego deszczu, powodującego gołoledź - zapowiadają synoptycy z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura po zmroku ma spadać poniżej zera, w związku z czym odległość hamowania na śliskiej nawierzchni będzie zdecydowanie większa. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

O czym mówi alert pierwszego stopnia w skali stosowanej przez IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - informują eksperci.

W Trójmieście i okolicach słupki rtęci przez cały weekend nie przekroczą trzeciej kreski nad zerem. Podobna pogoda utrzyma się na początku przyszłego tygodnia.

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak