Pogoda znów nas zaskoczy! Eksperci prognozują drastyczną zmianę aury nad Morzem Bałtyckim

2021-06-21 8:45
Pogoda w Trójmieście
Autor: CC0 Public Domain / Engin_Akyurt / Pixabay.com Pogoda w Trójmieście

Intensywne opady i burze z piorunami na Pomorzu! Po kilku upalnych dniach z niemal 35 stopniami Celsjusza w cieniu, należy spodziewać się urwania chmury oraz znacznego spadku temperatury. Aktualne prognozy budzą spory niepokój. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada kolejne ostrzeżenia. Kiedy nastąpi wyraźne załamanie pogody?

Słoneczny weekend w całym regionie zachęcił tysiące plażowiczów do wybrania się nad morze. Wielu mieszkańców postanowiło jednak pozostać w domach, by nie narażać się na konfrontacje z upałami. Dziś również jest bardzo gorąco, a około południa słupki rtęci ponownie przekroczą 30 stopni Celsjusza. Jutro ma być już jednak zdecydowanie chłodniej. Temperatura około 25 stopni, zachmurzenie i pierwsze opady od dłuższego czasu to dopiero początek. We wtorek oraz środę na Pomorzu możliwe są burze z piorunami oraz silniejsze podmuchy wiatru. Trzeba będzie na siebie uważać. IMGW zapowiada alerty pierwszego stopnia, ostrzegające przed wyładowaniami atmosferycznymi. Ponura aura ma utrzymać się co najmniej przez kilka kolejnych dni, a niewykluczone, że aż do końca tygodnia.

Co oznacza pierwszy stopień ostrzeżenia w trzystopniowej skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - podaje IMGW.

Gdzie jest burza na Pomorzu? Mapę burzową na żywo znajdziesz w osobnym artykule [TUTAJ].

Nadciąga fala tropikalnych upałów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE