Afrykańskie upały i burze z piorunami na Pomorzu! Najnowsza prognoza pogody budzi niepokój

2021-06-17 13:00

Upalny weekend z niemal 35 stopniami Celsjusza w cieniu, a niedługo później... urwanie chmury i burza z piorunami! Aktualne prognozy na najbliższe dni są bardzo niepokojące. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada ostrzeżenia pogodowe drugiego stopnia. Czego dokładnie należy się spodziewać?

Drastyczne zmiany pogody na Pomorzu! Wczoraj zapowiadaliśmy upały, a dziś bieżącą prognozę należy poszerzyć o zbliżające się załamanie pogody. W przyszłym tygodniu, zaraz po niezwykle gorącym weekendzie, nad Bałtykiem spodziewane są burze z piorunami oraz intensywne opady deszczu. Początek kalendarzowego lata będzie więc obfitował w groźne zjawiska. Nic dziwnego, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o alertach drugiego stopnia. W Trójmieście i okolicach najcieplej ma być w najbliższą sobotę. Słupki rtęci mogą tego dnia zdecydowanie przekroczyć granicę 30 stopni Celsjusza. Temperatura ma wyraźnie spaść we wtorek. To wtedy zdaniem synoptyków rozpocznie się seria deszczowych dni. W tygodniu towarzyszyć nam będą burze z piorunami.

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci.

W najbliższy weekend, przy wysokich temperaturach oraz słonecznej aurze, warto pamiętać o piciu wody, chronieniu skóry przed promieniami słońca i korzystaniu z nakrycia głowy. Nie zapominajmy również o naszych pupilach. Zwierzęta bowiem także mogą ciężko znosić gorące dni.

Nadciąga fala tropikalnych upałów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE