Pomorskie: Potężna fala upałów nad Bałtykiem! Pogoda zmieni się diametralnie [PROGNOZA]

2021-06-16 11:00
UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE UPAŁY na Pomorzu! Szokujące prognozy i OSTRZEŻENIA POGODOWE dla kilku powiatów

Nawet 33 stopnie Celsjusza w cieniu! W województwie pomorskim początek lata z prawdziwego zdarzenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje ostrzeżenia drugiego stopnia dla niemal wszystkich powiatów w naszym regionie, wliczając w to całe Trójmiasto. Wyjątkiem jest tylko powiat pucki, obejmujący również obszar Półwyspu Helskiego. W pozostałych lokalizacjach skwar mocno da się we znaki. Kiedy spodziewać się kulminacyjnej fali upałów?

Prognozowane ostrzeżenia IMGW dotyczą Pomorza oraz wszystkich pozostałych województw, poza lubelskim. Alerty na północy kraju mają obowiązywać od piątkowego poranka (18 czerwca 2021 roku). Najgoręcej ma być w najbliższą sobotę. Tego dnia synoptycy przewidują ponad 30 stopni Celsjusza w Trójmieście, a na południu województwa pomorskiego... nawet 33 stopnie w cieniu! Słupki rtęci zjadą wyraźniej w dół dopiero na początku przyszłego tygodnia, choć wciąż będzie bardzo ciepło.

Express Biedrzyckiej - Stanisław Koziej: Sprawa cyberataków to kompromitacja rządu

O czym mówi ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - wyjaśniają eksperci.

Przy tak wysokich temperaturach warto pamiętać o piciu wody, chronieniu skóry przed słońcem oraz korzystaniu z nakrycia głowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE