Gdzie jest burza na Pomorzu? Tu sprawdzisz ostrzeżenia dla Trójmiasta i okolic! [MAPY | LINKI]

2020-06-25 8:45

Burza na Pomorzu. Gdzie spodziewać się gwałtownych zjawisk? Chcesz sfotografować burzę, a może przeciwnie - wiedzieć, gdzie się pojawi, żeby jej uniknąć? W internecie nie brakuje stron z mapami pogodowymi, które wskazują, w których miejscach w najbliższym czasie mogą wystąpić grzmoty i błyskawice. Gdzie jest burza na Pomorzu? Sprawdźcie sami, korzystając z poniższych map i wskazówek!

Gdzie jest burza na Pomorzu?

Burze trudno przewidzieć z dużym wyprzedzeniem, bo zwykle pojawiają się znienacka. Jeśli chcesz zrobić efektowne zdjęcia piorunów lub się przed nimi zawczasu schronić, musisz wiedzieć, gdzie szukać informacji.

Burza na Pomorzu. Jak ją przewidzieć?

W sieci nie brakuje stron, które zajmują się analizowaniem danych meteorologicznych i prognozowaniem, gdzie i kiedy w ciągu najbliższej doby mogą pojawić się burze.

>>> BURZA W TRÓJMIEŚCIE [WASZE ZDJĘCIA] <<<

Regularne prognozy pogody pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia burz (ich lokalizacji i siły oddziaływania) zamieszcza między innymi portal burzelniska.pl, który koncentruje się przede wszystkim na województwie pomorskim. Jego autorzy wiele informacji zamieszczają również na profilu Pomorskie Obserwatorium Burzowe w Lniskach na Facebooku. Burzową relację LIVE oraz prognozy dla całej Polski znajdziemy na stronie obserwatorzy.org.

Burzowa mapa Europy [NA ŻYWO]

Dzięki tej mapie możemy śledzić, jak wygląda sytuacja meteorologiczna na terenie całej Europy. Zobaczcie sami!

Po czym poznać, że zbliża się burza?

Nasz ekspert przygotował dla Was kilka sposobów na rozpoznanie zbliżającej się burzy. Widząc i analizując pewne zjawiska, możemy sami przewidzieć rozwój wydarzeń.

Wał chmurowy - oznaka zbliżającej się silnej burzy (często superkomórki):

Typowa chmura burzowa - cumulonimbus capillatus:

Chmury mammatus (bąble u góry zdjęcia) pojawiają się na kowadle otaczającym gwałtowne burze:

Ujęcie tyłu superkomórki burzowej, czyli wirującej burzy mogącej zrodzić tornado lub silne wiatry szkwałowe:

Słabo wykształcona chmura stropowa, ostatnie ostrzeżenie przed pojawieniem się tornada. Zawsze znajduje się w prawej, tylnej części superkomórki:

Po więcej zapraszamy na stronę na Facebooku - Pomorskie Obserwatorium Burzowe w Lniskach.

Nowy dom Andrzeja Dudy z lotu ptaka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki