Pogrzeb Ewy uduszonej we własnym domu. Jej kochanek wciąż jest na wolności

i

Autor: SUPER EXPRESS Pogrzeb Ewy uduszonej we własnym domu. Jej kochanek wciąż jest na wolności

Zginęła z rąk młodego kochanka. Pogrzeb Ewy. „Oddała wam serce” [ZDJĘCIA]

2022-02-17 14:04

Morze łez wylali bliscy nad trumną Ewy Orłowskiej ze Starogardu Gdańskiego. 60-letnia kobieta chciała tylko poczuć smak miłości, znaleźć szczęście i zrozumienie w ramionach mężczyzny. Te same ręce, które miały dawać poczucie bliskości i bezpieczeństwa, zadały jednak brutalną śmierć przez uduszenie. Ewa zginęła, a jej kochanek-zabójca wciąż jest na wolności. Szuka go policja na całym świecie. W czwartek (17.02) bliscy pożegnali ukochaną Ewę. W Starogardzie Gdańskim odbył się pogrzeb zamordowanej 60-latki.

Ta zbrodnia wstrząsnęła lokalną społecznością i całą Polską. Okrutne morderstwo zakończyło życie Ewy Orłowskiej. 60-letnie kobieta chciała tylko znów poczuć bliskość i smak miłości… 31 stycznia w mieszkaniu przy ulicy Tczewskiej w Starogardzie Gdańskim znaleziono jej zwłoki. Leżała bez ducha na kanapie w swoim mieszkaniu. Jej kochanek, Algierczyk Abdanour Djabri (40 l.), który wprowadził się do niej w połowie miesiąca, zniknął bez śladu. Do dziś szuka go policja – w Polsce i na świecie. Zabójca Ewy ze Starogardu Gdańskiego wciąż jest na wolności.

W czwartek (17.02) o godz. 12.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim odbył się pogrzeb zamordowanej Ewy Orłowskiej. Żegnała ją rodzina, bliscy, przyjaciele i ludzie wstrząśnięci ogromem okrucieństwa i zła, które dosięgło ją na końcu życia. Po pogrzebie ciało 60-latki zostało złożone do grobu na cmentarzu przy ul. Skarszewskiej. Zobacz relację z uroczystości w artykule poniżej.

13.45 Ciało Ewy spoczęło w grobie. Mogiła utonęła w kwiatach

Zakończyła się ceremonia na cmentarzu w Starogardzie Gdańskim. Ewa spoczęła w grobie, na którym wieńce z białych i czerwonych róż złożyli jej synowie oraz wnuczek. Bliscy zamordowanej kobiety modlą się w ciszy nad jej mogiłą.

13.40 Pogrzeb Ewy na cmentarzu w Starogardzie Gdańskim. Tu spocznie na zawsze

Ciało Ewy jest dziś składane do ziemi na cmentarzu komunalnym w Starogardzie Gdańskim przy ul. Skarszewskiej. Jej doczesne szczątki zostaną tam na zawsze. Ona sama, jak mają nadzieję uczestnicy przejmującej ceremonii pogrzebowej, zaznała już spokoju „po drugiej stronie”. Złożenie ciała Ewy Orłowskiej do grobu poprzedziła msza w kościele św. Wojciecha. Zmarła została brutalnie zamordowana przez młodszego kochanka, który omamił ją, a w końcu udusił.

Pogrzeb Ewy. Zginęła z rąk kochanka

13.17 Tragiczny finał „miłości” z sieci. Kochanek zabił Ewę

Opis tego, co spotkało 60-letnią Ewę Orłowską, przeraża. Nikt nie zasługuje na taki los… W sieci poznała Abdanoura Djabri (40 l.). Przystojny Algierczyk, mieszkający w Marsylii, od razu zawrócił w głowie samotnej rencistce. Arabski amant nie tylko prawił pani Ewie komplementy i przekonywał o wielkiej miłości, ale też obiecał przyjechać do niej w odwiedziny. I faktycznie, pojawił się w Starogardzie w połowie stycznia. Sielanka nie trwała jednak długo. Algierski kochanek stał się agresywny, miał poniżać i bić bezbronną kobietę. W końcu doszło do najgorszego, makabrycznego finału historii. Dziś bliscy żegnają zamordowaną, bestialsko uduszoną Ewę w jej ostatniej ziemskiej drodze.

13.10 Ostatnia ziemska droga Ewy Orłowskiej

Msza pogrzebowa Ewy Orłowskiej w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim dobiegła końca. Trumna z ciałem Ewy zostanie teraz przewieziona na cmentarz komunalny, gdzie zostanie złożona w grobie.

12.57 Pogrzeb Ewy Orłowskiej w Starogardzie Gdańskim

Żałobnicy modlą się „o łaskę dla Ewy by Pan przyjął ją do Królestwa Niebieskiego”. – Mama Was kocha. Oddała wam serce. Teraz patrzy na was z domu ojca – zwrócił się do synów Ewy kapłan podczas nabożeństwa pogrzebowego.

12.45 Tragiczna śmierć Ewy. Dziś żegnają ją najbliżsi

– Kochana Mama, Babcia, Siostra, Szwagierka, Bratowa, Ciocia, Kuzynka i Przyjaciółka – tak o zmarłej 60-latce napisali na nekrologu jej najbliżsi. Nikt z nich nie rozumie do końca, jak coś tak okrutnego mogło spotkać wiecznie uśmiechniętą, pogodną Ewę, która była tak dobra dla innych.

12.35 Rutkowski szuka zabójcy Ewy Orłowskiej. Nie przyjechał na pogrzeb

W poszukiwania zabójcy Ewy zaangażował się znany detektyw Krzysztof Rutkowski. Wyznaczył nagrodę 5 tysięcy euro za wskazanie miejsca pobytu Abdanoura Djabriego. Rutkowskiego, którego przyjazdu na pogrzeb Ewy spodziewali się mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, nie ma dzisiaj w kościele.

12.26 Tragiczna śmierć niesłyszącej Ewy ze Starogardu

Ewa Orłowska była osobą niesłyszącą. W nabożeństwie pogrzebowym uczestniczą także osoby niesłyszące, które znały zmarłą 60-latkę. Grupa ta porozumiewa się w kościele językiem migowym.

12.18 Synowie żegnają zamordowaną matkę

W pogrzebie uczestniczą synowie zmarłej: Paweł i Karol. W kościele są również pozostali członkowie rodziny Ewy Orłowskiej oraz sąsiedzi, mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, ludzie wstrząśnięci okrucieństwem zabójcy i tragiczną historią zamordowanej 60-latki.

12.10 Tragiczna śmierć Ewy Orłowskiej ze Starogardu Gdańskiego

Od zbrodni minęły już ponad dwa tygodnie, ale pogrzeb Ewy Orłowskiej odbywa się dopiero dziś. Ma to związek z tym, że Paweł, jeden z synów zmarłej, mieszka w Irlandii. Pragnął uczestniczyć w pogrzebie ukochanej mamy, ale najpierw musiał załatwić formalności związane z przyjazdem do Polski.

12.03 Pogrzeb Ewy Orłowskiej. Żegnają ją najbliżsi

Na pogrzeb Ewy Orłowskiej przyszło kilkadziesiąt osób. Część żałobników zajęła miejsca w ławkach, a część nadal jest przed kościołem. Ceremonia pogrzebowa właśnie się rozpoczyna.

Zobacz też: Starogard Gdański: Abdanour Djabri wciąż na wolności. Pogrzeb Ewy w czwartek

12.00 Pogrzeb Ewy Orłowskiej. Zamordował ją młodszy kochanek

W kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim rozpoczyna się pogrzeb Ewy Orłowskiej. 31 stycznia niesłysząca 60-latka została zamordowana w swoim mieszkaniu przy ul. Tczewskiej w Starogardzie, prawdopodobnie przez Abdanoura Djabriego. 40-letni Algierczyk przyjechał do kobiety z Francji i przez kilka dni bezskutecznie próbował nakłonić ją do ślubu z nim. Gdy odmówiła, udusił ją i uciekł – ustalili śledczy. Mężczyzna jest poszukiwany przez Interpol.

11.50 Różaniec nad trumną Ewy Orłowskiej. W modlitwie żegnają ją najbliżsi

W kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim kończy się różaniec w intencji Ewy Orłowskiej, w którym uczestniczy kilkanaście osób. Obok katafalku są ustawione kwiaty, świece i zdjęcie uśmiechniętej Ewy. Taką ją zapamiętali jej bliscy: z nieodłącznym uśmiechem, ciepłą, dobrą… Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 12.00.

Sonda
Wierzysz, że zabójca Ewy odpowie, za to, co zrobił?

Abdanoura Djabriego, podejrzewanego o zabójstwo 60-letniej Ewy Orłowskiej, szuka policja w Starogardzie Gdańskim, całej Polsce i na świecie. Jedna z hipotez zakłada, że 40-letni kochanek-zabójca przedostał się do Algierii, skąd pochodzi. Mężczyzna rozkochał w sobie Ewę. Sprowadził się do jej mieszkania przy ulicy Tczewskiej w Starogardzie Gdańskim w połowie stycznia. Nie zabawił tam długo. Ostatniego dnia miesiąca odnaleziono ciało kobiety.

Algierczyk próbował namówić niesłyszącą kobietę do ślubu. Pani Ewa odmówiła. Przybysz stał się agresywny, miał poniżać i bić 60-latkę, która miała opowiedzieć o wszystkim znajomej. W niedzielę 31 stycznia sąsiadka pani Ewy zadzwoniła do jej syna i powiedziała, że jego mama nie wyszła na spacer z psem i nie otwiera drzwi. Zawiadomiono policję, która po wyważeniu drzwi i wejściu do mieszkania dokonała makabrycznego odkrycia. Pani Ewa leżała martwa na kanapie. Po jej arabskim kochanku nie było śladu. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie.