Policja wyrzuciła 22-latka z jego własnego mieszkania. "Pozwala na to nowa ustawa"

2020-12-03 8:15
Policja wyrzuciła go w nocy z mieszkania. Pozwala na to nowa ustawa
Autor: Pixabay.com Policja wyrzuciła go w nocy z mieszkania. "Pozwala na to nowa ustawa"

Dzielnicowy z Lęborka wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania przez młodego mężczyznę, który miał znęcać się nad partnerką. - Wykorzystano przepisy ustawy antyprzemocowej, nadającej policji nowe uprawnienia - informują lęborscy mundurowi. Przez co najmniej 14 kolejnych dni podejrzany nie będzie mógł zbliżać się do domu, w którym przebywa pokrzywdzona. - Został poinformowany o konkretnych miejscach, gdzie może uzyskać tymczasowe schronienie - tłumaczą policjanci.

Ustawa antyprzemocowa działa. Wyrzucili damskiego boksera z mieszkania!

Interwencję podjęto w nocy z poniedziałku na wtorek. - Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki. Zatrzymanie miało charakter prewencyjny - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku. - Służyło to zapewnieniu bezpieczeństwa kobiecie oraz jej dzieciom, gdyż agresywne zachowanie 22-latka zagrażało ich życiu i zdrowiu.

Po rozmowie z pokrzywdzoną wykazano zasadność wydania nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania przez 22-latka. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do domu, w którym przebywa partnerka. - Poinformowaliśmy go, gdzie może uzyskać tymczasowe schronienie. W obecności policjanta ma prawo zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy. Dzielnicowy będzie kontrolować stosowanie się do wydanego nakazu i zakazu. Naruszenie któregoś z nich skutkuje sankcjami karnymi - tłumaczą mundurowi. Wspomniane sankcje to m.in. areszt, ograniczenie wolności czy grzywna.

Choć środki prewencyjne zastosowano na okres 14 dni, w uzasadnionych przypadkach sąd może je przedłużyć.

"Zielona Wyspa" blednie przy tym, co pokazał premier. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 163
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE