Akcja policji

Policjanci uderzyli w handlarzy narkotyków. Zabezpieczono 5 mln złotych

2022-11-14 11:32

Policjanci z Gdańska zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafi 15 kilogramów substancji odurzających i psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli blisko 5 mln zł. Część tych pieniędzy policjanci wykopali na terenie posesji. Podejrzani 75, 44 i 34-latek zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Gdańska już od dłuższego czasu pracowali nad sprawą handlu narkotykami przez mieszkańców Malborka. Jak ustalili policjanci, mężczyźni handlowali narkotykami na terenie powiatu malborskiego oraz powiatów ościennych. - Policjanci na terenie jednej z posesji w Malborku zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa trzech mężczyzn. W ręce policjantów trafił 75-latek w momencie gdy przekazywał swojemu synowi, przez płot, foliowe pakunki z narkotykami, które on z kolei próbował przekazać czekającemu na nie 34-latkowi - informuje podkom. Karina Kamińska z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Kolejne narkotyki policjanci znaleźli i zabezpieczyli podczas przeszukania terenu posesji, m.in. w zagajniku, w którym podejrzani ukryli torby podróżne, a w nich znaczne ilości marihuany oraz amfetaminy. Substancje zapakowane były w hermetyczne worki. - W sumie kryminalni zabezpieczyli narkotyki o łącznej wadze około 15 kg, o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł. oraz rzeczy, które służyły zatrzymanym do prowadzenia przestępczej działalności, były to m.in. worki do próżniowego pakowania, waga elektroniczna, zgrzewarka - kontynuuje podkom. Kamińska.

Ogromne pieniądze

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli na terenie posesji ukryte w ziemi dwie plastikowe beczki, w których schowane były skrzynki narzędziowe, a w nich próżniowo zapakowane pakiety z pieniędzmi - ponad 3 mln zł, które według ustaleń śledczych pochodzą z przestępczego procederu. W mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki m.in. kokainę, a w sejfie kolejne pieniądze, tym razem 400 tysięcy złotych. Z kolei na kontach podejrzanych policjanci zablokowano kolejny milion złotych. Łącznie w trakcie czynności w sprawie zabezpieczono ponad 5 milionów złotych.

Zatrzymanym mężczyznom ogłoszono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz psychotropowych, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Policjanci i prokuratorzy nadal pracują nad tą sprawą i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Sonda
Narkotyki. Czy posiadanie przy sobie małej ilości marihuany powinno być w Polsce legalne?
Przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski. Przejęto towar warty 5,5 mln złotych!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE