Politechnik Gdańska osiągnęła kolejny sukces!

i

Autor: wikipedia.pl, GNU Free Documentation License Politechnik Gdańska osiągnęła kolejny sukces!

Politechnika Gdańska ma CyberOko. Wynalazek dostaje prestiżową nagrodę [WIDEO]

2015-06-09 10:42

Robiący furorę wynalazek ludzi z Politechniki Gdańskiej nagrodzony podczas uroczystej gali „Teraz Polska” - CyberOko to błogosławieństwo dla osób z ciężkimi urazami mózgu. 

CyberOko, czyli metoda oraz technologia do diagnozowania i stymulowania pacjentów z ciężkimi urazami mózgu zostało nagrodzone godłem TERAZ POLSKA! Gratulujemy zespołowi prof. Andrzeja Czyżewskiego z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, który pracował nad wynalazkiem –  czytamy na oficjalnym fanpejdżu Politechniki Gdańskiej.

8 czerwca 2015 w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXV uroczysta gala "Teraz Polska", podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. 

TERAZ CyberOko!CyberOko, czyli metoda oraz technologia do diagnozowania istymulowania pacjentów z ciężkimi urazami mó...Posted by Politechnika Gdańska on 8 czerwca 2015

Na portalu terazpolska.pl w artykule Znamy Laureatow XXV edycji Konkursu Teraz Polska wypowiada się pomysłodawca CyberOka.

- W konkursie pojawiła się jednak kategoria nagradzająca za przedsięwzięcia innowacyjne. Zespół Katedry Systemów Multimedialnych, działający w Politechnice Gdańskiej, skorzystał z tej szansy i z satysfakcją odnotowuje nowe duże możliwości promocyjne, jakie zapewnia wygrana w tym prestiżowym konkursie. Opatrując Godłem „Teraz Polska” nasz wynalazek, wierzymy, że będzie on teraz mógł skutecznie dotrzeć do znacznie większej rzeszy potrzebujących: ludzi znajdujących się w wyjątkowo trudnej sytuacji, jaką jest pozostawanie w stanie śpiączki lub w stanie wegetatywnym po ciężkich urazach mózgu. – mówi prof. Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej, nagrodzonej za stworzenie metody oraz technologii do diagnozowania i stymulowania pacjentów z ciężkimi urazami mózgu „CyberOko”.

CyberOko z Politechniki Gdańskiej pomaga chorym na całym świecie

Jest się czym chwalić, bo CyberOko, wynalazek, który ujrzał światło dzienne w 2012 roku, robi już prawdziwą furorę. 

Cyber-Oko składa się ze specjalnego kasku, drukarki zapachów, kamery na podczerwień i programu, który ma za zadanie odczytać ruchy gałki ocznej. Dzięki temu można  śledzić wzrok pacjenta, który obserwuje to co dzieje się na ekranie komputera. Eksperci są zgodni, CyberOko pozwala też sprawdzić, na ile świadome są osoby w śpiączce. CyberOko to też błogosławieństwo dla ludzi po udarach. 

Więcej na temat CyberOka mówią jego twórcy z Politechniki Gdańskiej.


CyberOko z Politechniki Gdańskiej - gdzie się sprawdza?

Do 2014 roku Cyber-oko zostało wdrożone w pięciu placówkach opieki nad pacjentami apalicznymi. Jak podają władze Politechniki Gdańskiej, przyznany na badania budżet około. 7 milionów złotych posłużył sfinansowaniu prac nie tylko nad CyberOkiem, ale także nad takimi wynalazkami, jak: wirtualna tablica szkolna sterowana gestami, system komunikacji nauczyciel-uczeń ze spowalnianem mowy, nowa metoda wspomagania nauki języków obcych i system diagnozy nasilenia objawów choroby Parkinsona.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki