Pomorskie: Czwartkowe burze to nie koniec. GRAD I PIORUNY przez cały weekend?! [PROGNOZA]

2020-06-18 22:00 PT

Po czwartkowym załamaniu pogody na Pomorzu bardzo prawdopodobne jest wystąpienie kolejnych burz z silnymi porywami wiatru, a nawet opadami gradu. Ciemne chmury mają coraz częściej przesłaniać niebo nad Trójmiastem i okolicami. Aktualne komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz prognozy synoptyków nie są optymistyczne.

Prognoza zagrożeń meteorologicznych IMGW zawiera informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska na danym obszarze, w tym przypadku województwa pomorskiego. Jeżeli sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej kierunku, instytut wyda niebawem ostrzeżenia podobne do dzisiejszych.

Obecnie na kolejną dobę prognozowane jest zagrożenie pierwszego stopnia. Co to oznacza? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - podaje IMGW.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Na jutro synoptycy zapowiadają dla Trójmiasta wskazania termometrów w okolicy 22 stopni Celsjusza oraz przelotne opady deszczu. Później może przyjść pora na gradobicie i burze z piorunami. Uciążliwy będzie też porywisty wiatr. Niestety, w weekend pogoda prawdopodobnie się nie poprawi.

Super Sport 18 VI