Pomorskie: Idą burze z gradem! IMGW o "zagrożeniu zdrowia i życia"

2021-07-26 11:00

Burze z gradem w województwie pomorskim! Pogoda na północy kraju zmienia się bardzo dynamicznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada poważne zagrożenie. Wydany alert pierwszego stopnia mówi o silnych porywach wiatru i wyładowaniach atmosferycznych. Zobacz szczegóły prognozy pogody oraz ostrzeżenia IMGW!

Burze, gradobicie i opady deszczu na Pomorzu! Przed nami gwałtowna zmiana pogody w całym regionie. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 25 mm, lokalnie do 35 mm, a także porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - podają eksperci z IMGW w treści ostrzeżenia pierwszego stopnia. Przytoczony komunikat ma obowiązywać od godziny 16:00 w poniedziałek (26 lipca). Niestety, podobne alerty są prognozowane również na następne dni. Dopiero w czwartek pogoda ma ulec poprawie. O czym dokładnie informuje ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali stosowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - czytamy w objaśnieniu.

W Trójmieście wskazania termometrów mają oscylować koło 27 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia. W nocy temperatura spadnie do około 18 stopni. Przed wyjściem z domu warto pamiętać o zabraniu parasola bądź kurtki przeciwdeszczowej.

Pozytywna wiadomość jest taka, że w najbliższy weekend powinno być już słonecznie.

Wpadka komentatora podczas meczu. Klął jak szewc
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE