Pomorskie: IMGW ostrzega przed "gwałtownymi wzrostami stanów wody". Wiatr nie słabnie

2021-10-22 8:00
Potężna zmiana pogody w Polsce! Zagrożenie zdrowia i życia
Autor: DOMIN / SUPER EXPRESS Potężna zmiana pogody w Polsce! "Zagrożenie zdrowia i życia"

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanów wody na Wybrzeżu. Komunikat dotyczy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na północy kraju nadal mocno wieje. Z komunikatów IMGW wynika, że w porywach prędkość wiatru może osiągnąć 110 km/h. Sprawdź alerty pogodowe dla Pomorza, obowiązujące w piątek, 22 października 2021 roku.

Ostrzeżenia pogodowe IMGW dla Pomorza zostały przedłużone i obowiązywać będą również w piątek, 22 października 2021 roku. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 50 km/h, w pasie nadmorskim od 50 do 65 km/h, a w porywach do 110 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wieje głównie z południowego zachodu. - W związku z silnym sztormowym wiatrem z sektora zachodniego na Wybrzeżu przewidywane są gwałtowne wahania i wzrosty poziomów wody, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 85 procent. Synoptycy apelują o zachowanie ostrożności oraz śledzenie komunikatów.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?

Pomorscy strażacy podjęli wczoraj przeszło pół tysiąca interwencji w związku z silnym wiatrem. Z powodu czwartkowych wichur w Gdańsku zamknięto m.in. Park Oliwski oraz cmentarze. Kilkanaście tysięcy odbiorców w regionie mogło odnotować przerwy w dostawie prądu.

Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE