Pomorskie. Neptun eunuchem! Wandal oderwał mu przyrodzenie! To turysta z Warszawy!

2020-08-04 9:32 Michał Michalak
Pomorskie. Neptun eunuchem! Wandal odrąbał mu przyrodzenie! To turysta z Warszawy!
Autor: Tygodnik Płocki Neptun z Helu stracił przyrodzenie, któe odrąbał mu jeden z wandali (na zdjęciu autor pomnika Tadeusz Biniewicz z Gostynina)

Pomnik Neptuna, który od kilku miesięcy można było podziwiać w Helu w województwie pomorskim, został drastycznie oszpecony. W nocy z niedzieli na poniedziałek zjawiła się pod nim grupka wandali, z których jeden oderwał postaci przyrodzenie. Dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci z Helu namierzyli sprawcę, którym okazał się turysta z Warszawy.

O sprawie napisała jako pierwsza Gazeta Wyborcza Trójmiasto.

Neptun z Helu w województwie pomorskim eunuchem. W nocy z niedzieli na poniedziałek pod pomnikiem, którego oficjalne otwarcie odwołano z powodu koronawirusa, zjawiła się grupa wandali. Jeden z nich wspiął się na monument i oderwał Neptunowi przyrodzenie, co nagrała kamera miejskiego monitoringu.

Policjantom z Helu udało się już odzyskać skradzione przyrodzenie i ująć sprawcę aktu wandalizmu. Okazał się nim 22-letni turysta z Warszawy, któremu postawiono zarzut z art. 288, czyli uszkodzenia mienia, za grozi mu do 5 lat więzienia.

Niepowtarzalna rzeźba artysty z Gostynina. Neptun na Helu, ale... otwarcie odwołane!

Minister nasikał na stolik w klubie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.