Pomorskie: Radiowozy policji na sygnałach. O co chodzi? Wyjątkowa oddolna akcja mundurowych

2021-05-06 11:30 Paweł Tabędzki
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Amadeusz Calik

Radiowozy policji na sygnałach w Pomorskiem. W najbliższy piątek (7 maja 2021 roku) w całym regionie ma zrobić się bardzo głośno. O co chodzi w oddolnej akcji funkcjonariuszy? Ma ona związek z uroczystościami pogrzebowymi asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przed kilkoma dniami na służbie przez 40-letniego bandytę. Stróże prawa w całym kraju, również na Pomorzu, oddadzą hołd swojemu zmarłemu koledze, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach. O szczegóły zapytaliśmy kom. Michała Sienkiewicza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Nie żyje asp. Michał Kędzierski. Tak pożegnają go koledzy po fachu

Funkcjonariusze w całej Polsce przeżywają żałobę po śmierci asp. Michała Kędzierskiego. Policjant został zastrzelony przez bandytę 4 maja w Raciborzu. Sprawca wyciągnął broń i zabił 43-letniego mundurowego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek (7 maja 2021 roku), a ich początek zaplanowano na godzinę 12:00. - Nie tylko w Raciborzu, ale każdy z nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12:00 włączmy sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor - apelują przedstawiciele Śląskiej Policji. Wiemy już, że do akcji włączą się tłumnie funkcjonariusze z województwa pomorskiego.

Radiowozy policji na sygnałach w Pomorskiem ku pamięci asp. Michała Kędzierskiego

- Jest to oddolna inicjatywa. Włączenie sygnałów zależeć będzie od decyzji poszczególnych funkcjonariuszy. Wszystko wskazuje na to, że w akcję upamiętnienia asp. Michała Kędzierskiego włączy się wielu mundurowych na całym Pomorzu - przekazał Super Expressowi kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Leciał po drodze jak POCISK! Brawurową jazdę przerwali policjanci z grupy Speed
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE