Pomorze: Bohaterka wskoczyła do rzeki i uratowała małe kotki

2021-08-02 16:35
Pomorze: Bohaterka wskoczyła do rzeki i uratowała trzy kociaki
Autor: Pomorska Policja Koty zostały wrzucone do rzeki w plastikowej reklamówce. Uratowała je kobieta, która spacerowała na rzeką Tuga.

Dwa kocięta zostały uratowane przez bohaterską kobietę, która wskoczyła do rzeki Tuga w Nowym Dworze Gdańskim i wyciągnęła z niej skazane na straszną śmierć zwierzęta, wrzucone wcześniej do wody w plastikowej reklamówce. Niestety jeden z kotów nie przeżył. Ich właścicielka odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

W niedzielę (1 sierpnia) około godz. 20.30 w Nowym Dworze Gdańskim 67-letnia kobieta wrzuciła do rzeki Tuga plastikową reklamówkę z trzema kociętami w środku, a następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia. Po chwili pisk skazanych na śmierć w straszliwych męczarniach zwierząt usłyszały spacerujące dzieci i wezwały na pomoc strażaków. W trakcie ich akcji, przechodząca w tym miejscu kobieta zobaczyła unoszącą się na rzece reklamówkę z kociakami i nie wahając się ani chwili wskoczyła do wody. Bohaterka wyciągnęła przerażone kotki na brzeg, ratując dwa z nich przed utonięciem, a następnie zabierając je do siebie. Niestety trzeci z maluchów nie przeżył. Zarówno wyrzucenie reklamówki ze zwierzakami, jak i godną podziwu postawę kobiety, która wskoczyła do rzeki nagrały kamery miejskiego monitoringu. Dzięki temu można było odnaleźć wyrodną właścicielkę zwierząt. 67-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego została zatrzymana i odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: Koszmar ratowników nad Bałtykiem. Turyści bez respektu dla żywiołu

ZOBACZ: Gdzie jest Dagmara Miotk? Piękna 15-latka z Roszczyc zaginęła

Bohaterka uratowała tonące koty w Nowym Dworze Gdańskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE