Pościg za 16-latkiem ulicami Trójmiasta! Jechał samochodem rodziców

2020-02-13 12:30 PT
Pościg za 16-latkiem ulicami Trójmiasta! Jechał samochodem rodziców
Autor: KMP Gdańsk Pościg za 16-latkiem ulicami Trójmiasta! Jechał samochodem rodziców

Minionej nocy funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli na jednej z sopockich ulic przejeżdżające na czerwonym świetle Audi. Samochód bez zatrzymania wjechał z ulicy Armii Krajowej na aleję Niepodległości. Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-letni chłopak, który zabrał auto bez zgody rodziców. Nie reagował na sygnały mundurowych, którzy zmuszeni byli ruszyć za nim w pościg.

Nastolatek na widok policji przyspieszył. Kontynuował ucieczkę ulicami Sopotu i Gdańska. - Chłopak łamał przepisy ruchu drogowego. Pościg za Audi zakończył się dopiero w pobliżu skrzyżowania ulicy Opackiej ze Spacerową, gdzie kierujący przejechał skrzyżowanie na wprost, wjechał na pas zieleni i uderzył w kamień - relacjonują funkcjonariusze.

Sprawca kolizji próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak został szybko ujęty przez policjantów. 16-latek oświadczył policjantom, że bez wiedzy rodziców zabrał pojazd i nie zatrzymał się do kontroli, bo nie posiadał uprawnień.

Pasażerem auta był jego rówieśnik. Obaj zostali przekazani pod opiekę rodziców. O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.