Potężny wiatr i burze na wybrzeżu! IMGW wydaje ostrzeżenia [PROGNOZA POGODY]

2019-09-17 12:00 PT
Wiatr
Autor: pixabay.com

We wtorek (17 września) na obszarze województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego wieje bardzo silny wiatr. Co więcej, z zapowiedzi synoptyków wynika, że lokalnie mają występować burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla niemal wszystkich regionów. Jak będzie w Trójmieście i okolicach?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy wszystkich powiatów w województwie pomorskim. - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego-zachodu. Lokalnie burze - informuje IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano tu na 90 procent. Alert obowiązywać ma aż do godziny 9:00 rano w środę (18 września).

Jeszcze mocniej powieje w Zachodniopomorskiem oraz w górach, na samym południu kraju.

O czym mówi ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziś w niektórych miejscowościach na Pomorzu temperatura wynosi zaledwie 10 stopni Celsjusza. W Trójmieście jest tylko nieznacznie cieplej. Jutro słupki rtęci pójdą nieco w górę. Synoptycy zapowiadają około 15 stopni, jednak wciąż będzie pochmurnie i deszczowo.