Pożar tekstyliów w Kamieńcu! Gigantyczna akcja straży! Powietrze jest skażone?

2021-10-28 16:09
Pożar składowiska w Kamieńcu. Na miejscu kilkadziesiąt jednostek straży [ZDJĘCIA]
Autor: OSP Cewice Pożar w Kamieńcu. Płoną odpady na składowisku z tekstyliami. Służby walczą z ogniem

Pożar odpadów w Kamieńcu pod Lęborkiem. Płonie pryzma ze sprasowanymi tekstyliami. Do zdarzenia doszło w czwartek, 28 października, przed południem. W akcji bierze udział około 30 zastępów straży pożarnej. Ogień objął około 800 metrów kwadratowych powierzchni składowiska tekstyliów.

Pożar składowiska odpadów tekstylnych w Kamieńcu koło Cewic (pow. lęborski). Do zdarzenia doszło 28 października. Strażacy otrzymali informację o godz. 10.50. Okazało się, że płonie pryzma ze sprasowanymi tekstyliami. - Pryzma ma 800 m2 powierzchni oraz 8 m wysokości. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem przecinki, tak by nie dopuścić, aby ogień przeniósł się na sąsiednie pryzmy. Na chwilę obecną brak osób poszkodowanych - powiedział Dziennikowi Bałtyckiemu mł. bryg. Łukasz Płusa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku. Na miejscu pracuje obecnie aż 30 zastępów straży pożarnej. Jest też specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Gdyni.

Będzie ona sprawdzała, czy doszło do skażenia powietrza i zajmie się ewentualnym zwalczaniem. Wszystko wskazuje na to, że akcja na miejscu potrwa całą noc.

Zobacz także: Ogromny pożar na wysypisku śmieci w Przysiece Polskiej. Czarny dym nad Wielkopolską [WIDEO]

Poniżej zdjęcia ze zdarzenia. Pożar składowiska w Kamieńcu. Na miejscu kilkadziesiąt jednostek straży

Ogromny pożar na Woli. Płonął garaż podziemny w bloku
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE