Michał Zieliński, zwycięzca Project Runway

i

Autor: Ola Szocik Michał Zieliński, zwycięzca "Project Runway"

"Project Runway". Michał Zieliński z Gdańska opowiada o swoich planach [AUDIO]

2015-06-03 11:11

Mega inspirują mnie kobiety, chcę podkreślać ich kobiece kształty, chcę wydobyć z nich pewność siebie - mówi reporterom Radia Eska Michał "Vandis" Zieliński, który wygrał drugą edycję popularnego show telewizyjnego o projektowaniu mody. Ma dopiero 19 lat, ale jego kreacji nie powstydziłyby się gwiazdy wielkiego ekranu.

Ujął jury oryginalnymi pomysłami i dbałością o każdy detal. Był tak dobry, że wygrał telewizyjny show "Project Runway", czyli drugą edycję emitowanego w TVN programu o modzie. Michał "Vandis" Zieliński ma dopiero 19 lat, a o modzie wie już bardzo dużo. Sukces młodego ucznia jednego z gdańskich techników odnotowali też lokalni politycy. Wczoraj w ratuszu Michała Zielińskiego gościł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Jesteś dumą Gdańska - mówił prezydent.

Co inspiruje młodego projektanta mody? Michała Zielińskiego pytała Ola Szocik, reporterka Radia Eska.

Młody projektant już myśli o przyszłości. Wygrana w "Project Runway" otworzyła przed Michałem Zielińskim drzwi do sukcesu. I to drzwi właściwie w każdym zakątku świata. Jakie plany snuje teraz gdański projektant?

Warto wspomnieć, że Gdańsk to skupisko młodych talentów w dziedzinie mody. W ubiegłym roku 20-letnia gdańszczanka Osi Ugonoh wywalczyła tytuł najlepszej modelki w edycji popularnego show telewizyjnego.