Paweł Adamowicz

i

Autor: EAST NEWS Paweł Adamowicz

Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Aleksandra Dulkiewicz: "Czekamy na ukaranie winnych"

2021-01-13 21:05

Dwa lata temu, podczas finału WOŚP Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez Stefana W. Kilka dni później prezydent Gdańska zmarł w szpitalu wskutek poniesionych obrażeń. W czasie uroczystości rocznicowej obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz domagała się osądzenia sprawcy śmierci swojego poprzednika. – Czekamy na fakty. Czekamy na proces. Czekamy na ukaranie winnych - powiedziała A. Dulkiewicz.

Druga rocznica śmierci Pawła Adamowicza

Podczas uroczystości zorganizowanej w drugą rocznicę ataku na Pawła Adamowicza głos zabierali między innymi: Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta Gdańska, jego następczyni Aleksandra Dulkiewicz oraz jego brat Piotr Adamowicz. Obecna prezydent Gdańska podkreśliła znaczenie praworządności i demokracji, które jednak nie istnieją bez pamięci i solidarności. Aleksandra Dulkiewicz domagała się procesu sądowego, który pozwoliłby na wymierzenie kary sprawcy napaści na Pawła Adamowicza. W podobnym tonie wypowiedział się również brat Pawła Adamowicza. Podkreślił on, że choć tradycyjnie w Polsce żałoba trwa rok, to jego osobista żałoba zakończy się dopiero w momencie wymierzenia sprawiedliwości.

PRZECZYTAJ: Znaleźli zwłoki Marty i Michała. Było też trzecie ciało. Tak doszło do ich śmierci [NOWE FAKTY]

– Czekamy na fakty. Czekamy na proces. Czekamy na ukaranie winnych. To jest interes państwa polskiego. Tak powinno postąpić każde szanujące się państwo. Nie ma demokracji i praworządności bez pamięci i solidarności i kontynuacji dobrego dzieła - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Tu pochowali trzech strażaków z Nowej Białej, którzy zginęli w sylwestrową noc
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE