Rosjanie zawinęli do portu w Ustce. Potrzebowali pomocy medycznej, ale nie mogli wejść na ląd

i

Autor: Shutterstock Dwóch Rosjan płynących wyczarterowanych jachtem pod polską banderą wpłynęło do portu w Ustce, zdj. ilustracyjne

Co się stało?

Rosjanie zawinęli do portu w Ustce. Potrzebowali pomocy medycznej, ale nie mogli zejść na ląd

2023-08-08 17:19

Dwóch Rosjan płynących wyczarterowanych jachtem pod polską banderą wpłynęło do portu w Ustce. Mężczyzna zgłosił kapitanatowi, że źle się czuje i potrzebuje pomocy medycznej, dlatego jednostka otrzymała zgodę na zatrzymanie się na terenie Polski. Do poszkodowanego udali się ratownicy medyczni, ale zarówno on, jak i jego towarzysz nie mogli zejść na ląd.

Rosjanie w porcie w Ustce. Potrzebna była pomoc medyczna

Ratownicy medyczni weszli na pokład jachtu z dwoma Rosjanami, który zawinął nieoczekiwanie do portu w Ustce. Wszystko działo się w niedziele, 6 sierpnia, po tym jak dowodzący jednostką, płynącą pod polską banderą, zgłosił kapitanatowi portu, że jest mu pilnie potrzebna pomoc medyczna. Rosjanie dostali zgodę na wpłynięcie do Ustki, jako ze wcześniej znajdowali się na wodach międzynarodowych, ale jednocześnie nie otrzymali pozwolenia zejścia na ląd. Skarżący się na kłopoty ze zdrowiem mężczyzna został przebadany, ale ratownicy nie ujawnili u niego żadnych poważnych dolegliwości i poinformowali, ze nie ma potrzeby hospitalizacji. Po zakończeniu czynności Rosjanie otrzymali nakaz opuszczenia portu, ale z uwagi na panujący na Bałtyku sztorm nie mogli tego zrobić, dlatego warunkowo pozwolono im zostać. Jak informuje Straż Graniczna, jacht z mężczyznami na pokładzie przebywał w porcie w Ustce jeszcze we wtorek, 8 sierpnia, w godzinach popołudniowych.

- Funkcjonariusze cały czas sprawdzają, czy Rosjanie przestrzegają zakazu zejścia na ląd - informuje por. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej.

Sonda
Czy Rosjanie i Białorusini powinni mieć prawo startów w międzynarodowych imprezach?
STRASZENIE WAGNEROWCAMI TO OPERACJA PSYCHOLOGICZNA! Anna Dyner: chcą wywołać strach i zasiać wątpliwości | UKRALINA
Listen on Spreaker.