Gdańsk: Znani sportowcy ROZEBRALI SIĘ DO NAGA na scenie Opery Bałtyckiej!

2019-09-09 7:15 Aleksandra Szocik
BreastFit.
Autor: BreastFit

"Mężczyzno – to może być Twoja życiowa rola". Sportowcy kolejny raz przygotowują wyjątkowy kalendarz. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

Każdy mężczyzna w swoim życiu ma do odegrania wiele ról: syna, wnuka, ucznia, przyjaciela, partnera, męża, ojca czy pracownika. Czasem jednak życie obsadza go w nowej roli... towarzysza choroby nowotworowej. – Obyśmy nigdy nie musieli się w nią wcielać, ale jeśli zajdzie taka konieczność, odgrywajmy ją tak, jakby miała być to ta najważniejsza, życiowa rola – mówi Jakub Popławski, inicjator i producent kalendarza Power of Community.

Udział sportowców z całej Polski w sesji zdjęciowej do kalendarza na 2020 rok to wyjątkowy wyraz solidarności z kobietami zmagającymi się z nowotworem piersi. Dochód ze sprzedaży kalendarza Power of Community tradycyjnie trafi na konto Fundacji OnkoCafe, wspierającej kobiety z zaawansowanym rakiem piersi.

W tym roku scenerią planu zdjęciowego stały się przestrzenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Na scenie w całkowitym negliżu wystąpili nie tylko lokalni trójmiejscy crossfitowcy, ale też znani blogerzy i trenerzy, m.in. Daniel Qczaj oraz Michał Będźmirowski. Premierę kalendarza zaplanowano na 10 października, ale już teraz można zarezerwować swój egzemplarz w przedsprzedaży.

To już czwarta edycja kalendarza oraz kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”. Według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów w 2016 roku u Polek wykryto blisko 19 tysięcy nowotworów piersi oraz uznano go za przyczynę prawie 6,5 tys. zgonów.