BreastFit.

i

Autor: BreastFit

Gdańsk: Znani sportowcy ROZEBRALI SIĘ DO NAGA na scenie Opery Bałtyckiej!

2019-09-09 7:15

"Mężczyzno – to może być Twoja życiowa rola". Sportowcy kolejny raz przygotowują wyjątkowy kalendarz. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

Każdy mężczyzna w swoim życiu ma do odegrania wiele ról: syna, wnuka, ucznia, przyjaciela, partnera, męża, ojca czy pracownika. Czasem jednak życie obsadza go w nowej roli... towarzysza choroby nowotworowej. – Obyśmy nigdy nie musieli się w nią wcielać, ale jeśli zajdzie taka konieczność, odgrywajmy ją tak, jakby miała być to ta najważniejsza, życiowa rola – mówi Jakub Popławski, inicjator i producent kalendarza Power of Community.

Udział sportowców z całej Polski w sesji zdjęciowej do kalendarza na 2020 rok to wyjątkowy wyraz solidarności z kobietami zmagającymi się z nowotworem piersi. Dochód ze sprzedaży kalendarza Power of Community tradycyjnie trafi na konto Fundacji OnkoCafe, wspierającej kobiety z zaawansowanym rakiem piersi.

W tym roku scenerią planu zdjęciowego stały się przestrzenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Na scenie w całkowitym negliżu wystąpili nie tylko lokalni trójmiejscy crossfitowcy, ale też znani blogerzy i trenerzy, m.in. Daniel Qczaj oraz Michał Będźmirowski. Premierę kalendarza zaplanowano na 10 października, ale już teraz można zarezerwować swój egzemplarz w przedsprzedaży.

To już czwarta edycja kalendarza oraz kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”. Według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów w 2016 roku u Polek wykryto blisko 19 tysięcy nowotworów piersi oraz uznano go za przyczynę prawie 6,5 tys. zgonów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE