Samochód elektryczny stanął w płomieniach! Pożar rozwijał się w obrębie baterii

i

Autor: KM PSP Gdańsk

wypadek

"Elektryk" stanął w płomieniach! Groźny pożar w Gdańsku

2023-05-29 12:19

Gdańsk: W niedzielę (28 maja) na stacji paliw przy al. gen. Józefa Hallera Ford Mustang Mach-E 4x. stanął w płomieniach. - Pożar rozwijał się w obrębie baterii. Właściciel samodzielnie opuścił pojazd w momencie zauważenia zadymienia - podają strażacy.

Na miejscu zdarzenia w niedzielnie popołudnie zjawiły się 4 zastępy straży pożarnej. Jak okazało się na miejscu - zapłonął samochód elektryczny. 

Na miejscu strażacy po przeprowadzeniu rozpoznania zamknęli stację paliw, wyznaczyli strefę niebezpieczną i przystąpili do działań gaśniczych.

- informowali strażacy.

Jak podkreślili mundurowi, w wyniku intensywnego podawania prądów wody udało się ugasić pożar, przystępując następnie do chłodzenia baterii. W międzyczasie prowadzono zabezpieczenie stacji paliw we współpracy z obsługą.

Po ok. 1,5 godziny podawania wody zweryfikowano temperaturę obudowy baterii nie stwierdzając podwyższonych wartości. "Działania zabezpieczające i kontrolę prowadzono kolejne 3 godziny. Ugaszony pojazd został przemieszczony z wykorzystaniem rolek w miejsce bezpieczne - poza obręb stacji paliw" - dodają strażacy. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Szokująca relacja mężczyzn którzy użyli broni i gazu wobec właścicieli mieszkania, które wynajmowali
Źródło: Samochód elektryczny stanął w płomieniach! "Pożar rozwijał się w obrębie baterii"