12-latka miała być molestowana przez kolegę. Teraz mieszkają na tym samym piętrze

i

Autor: shutterstock

"Musimy być czujni"

Słupsk. 12-latka miała być molestowana przez kolegę. Teraz mieszkają na tym samym piętrze

2022-11-28 21:21

Historia 12-letniej Mai była tematem najnowszego reportażu telewizji TVN. Dziewczynka miała być ofiarą przemocy seksualnej ze strony starszego od niej chłopca. Oboje przebywali w tym samym rodzinnym domu dziecka niedaleko Słupska.

W lipcu dziewczynka poinformowała pracowników MOPR-u o molestowaniu przez starszego chłopca. - Masturbował się przy dziewczynce. I wchodził nago do jej pokoju - powiedział "Uwadze" pracownik pogotowia opiekuńczego. MOPR nic z tym nie zrobił. Ofiara i jej prześladowca nie zostali rozdzieleni. Działania podjęto dopiero w październiku. - Od tego, żeby stwierdzić, czy rzeczywiście dochodziło do jakichkolwiek przykładów przemocy, jeżeli do tego dochodziło, zawsze jest sąd - powiedziała rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Maja i chłopak, który miał ją molestować, przebywają teraz w pogotowiu opiekuńczym. Dramat polega na tym, że oboje znajdują się w tym samym budynku na tym samym piętrze. Pracownicy pogotowia opiekuńczego rozmawiali anonimowo z dziennikarzem "Uwagi". Nie podoba im się obecna sytuacja. - Chodziliśmy do dyrekcji, prosić o przeniesienie tego dziecka na inny dom, żeby oni nie mieli styczności. Ale usłyszeliśmy, że na razie musi tak być i że mamy mieć oczy dookoła głowy. Żyjemy na tak zwanej bombie, musimy być czujni, czy nic się nie wydarzy - powiedział jeden z pracowników pogotowia opiekuńczego.

Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE