Sopocianka skończyła 100 lat. Była uczestniczką Powstania Warszawskiego

i

Autor: UM Sopot

Sopot

Walczyła w Powstaniu Warszawskim. Pani Elżbieta właśnie skończyła 100 lat. Życzenia napisał nawet premier Tusk

2024-04-12 10:39

Była żołnierzem Armii Krajowej i uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mieszkanka Sopotu Elżbieta Tatarkiewicz-Skrzyńska skończyła 100 lat. Cieszy się dobrym zdrowiem i pogodnym usposobieniem. Życzenia jubilatce złożył m.in. premier Donald Tusk.

Sto lat to za mało! 

W imponującej kondycji i zdrowiu Elżbieta Tatarkiewicz - Skrzyńska w środę (10 kwietnia) obchodziła swoje setne urodziny. Dalszego zdrowia i pogody ducha szacownej jubilatce złożyli członkowie delegacji z prezydent Sopotu Magdaleną Czarzyńską - Jachim na czele. 

Elżbieta Tatarkiewicz-skrzyńska jeszcze do niedawna była aktywną uczestniczką życia społecznego i kulturalnego. Szczególnie upodobała sobie spotkania w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zwłaszcza zajęcia z religioznawstwa. Warto dodać, że jest bratanicą znanego polskiego filozofa i intelektualisty prof. Władysława Tatarkiewicza. 

Sanitariuszka Powstania Warszawskiego

Sopocianka zapisała się na chlubnych kartach historii naszego kraju. Była członkinią Armii Krajowej oraz sanitariuszką podczas Powstania Warszawskiego. Pracowała w kuchni rozdając posiłki. Życzenia solenizantce złożył dyrektor Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Odebrała je również od premiera Donalda Tuska czy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. 

Molo w Gdyni Orłowie [Galeria]:

Pomorskie. Nowe pociągi w Trójmieście. IMPULSY na trasie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: [email protected].

Źródło: Sopocianka skończyła 100 lat. Była uczestniczką Powstania Warszawskiego

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki