Sprawa Iwony Wieczorek. Dziennikarz śledczy komentuje najnowsze fakty

2020-03-16 8:15

Iwona Wieczorek zaginęła już niemal dekadę temu. Przez dziesięć lat nie udało się ustalić losów młodej kobiety. Na początku marca służby przeszukały tereny działkowe nieopodal ulicy Reja w Sopocie, gdzie znaleziono m.in. fragment damskiej odzieży. Czy takie działania policji mogą mieć jakiekolwiek znaczenie dla sprawy? - To porażka Archiwum X, które do tej pory uważałem za działające bardzo rozsądnie - mówi dziennikarz śledczy Janusz Szostak, autor książki pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek?".

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Czy można liczyć na przełom?

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku, gdy wracała pieszo z Sopotu do domu w Gdańsku. Sprawę prowadzą policjanci z krakowskiego Archiwum X. Funkcjonariusze wkroczyli w czwartek (5 marca) na teren wspomnianych ogródków działkowych. Wyposażeni w dron, georadar i psy tropiące przeczesywali miejsce, gdzie kilka godzin przed zniknięciem 19-letnia wówczas dziewczyna spotkała się ze znajomymi.

- Znalezienie szczątków bielizny i mówienie, że to przełom w sprawie... po 10 latach to zwykłe nieporozumienie. Wcześniej kilkukrotnie ponawiano przecież poszukiwania Iwony Wieczorek, m.in. w Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku, za każdym razem bezskutecznie - przypomina Janusz Szostak. Dziennikarz śledczy przy pracy nad książką o tajemniczym zaginięciu Iwony Wieczorek przeanalizował stosy akt. W jego opinii ostatnie kroki podjęte przez funkcjonariuszy są niezrozumiałe. - Jeśli policja nagłaśnia jakiekolwiek poszukiwania, oznacza to, że działa na pokaz - tłumaczy. - Przy próbach rozwiązania sprawy Iwony Wieczorek znaleziono już wcześniej fragment odzieży. Wówczas miejsce wskazał jasnowidz Jackowski z Człuchowa. Służby szybko zdementowały jednak, jakoby miało to stanowić jakikolwiek przełom. Bielizna nie należała bowiem do zaginionej - dodaje Janusz Szostak.

- Gdyby się przejść po tych działkach, pewnie taczkę ubrań byśmy zebrali. Doszukiwanie się znaczenia fragmentu bielizny w tak zawiłej i długo prowadzonej sprawie jest pomyłką. Skoro działki w Sopocie przeczesywano już w 2010 roku, dlaczego tego wówczas nie znaleziono? - pyta retorycznie autor książki "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" wydawnictwa Harde. Publikacja jest dostępna w sprzedaży. Można ją znaleźć w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

- Uważam, że policja jest w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek po prostu bezradna. Moim zdaniem rozwiązania należy szukać w zupełnie innym miejscu - podsumowuje Janusz Szostak.

Poszukiwania Iwony Wieczorek. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Express Biedrzyckiej - WYDANIE SPECJALNE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE