Straszny wypadek w Gdańsku. Znamy najnowsze ustalenia policji [ZDJĘCIA]

2019-09-27 8:03 PT

W czwartek (26 września) na wysokości Bramy Wyżynnej doszło do zderzenia autobusu z tramwajem. Funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego obywatela Niemiec. Jak informuje policja, kierowca autokaru jest podejrzewany o spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym.

Wypadek miał miejsce tuż po godzinie 14:00 na ulicy Okopowej. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu podczas zawracania wymusił pierwszeństwo na tramwaju jadącym w kierunku Wrzeszcza, przez co zderzył się z nim. W wyniku tego zdarzenia 14 pasażerów odniosło obrażenia - przekazała st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze rozmawiali ze świadkami wypadku. Mundurowi przeprowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora, natomiast policyjny technik zabezpieczył ślady.

- Kierujący autokarem obywatel Niemiec został zatrzymany jako osoba podejrzana o spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym - informuje st. asp. Karina Kamińska. 60-latek był trzeźwy, podobnie jak motorniczy, który w wyniku wypadku został ranny.

Za wspomniane przestępstwo sprawcy może grozić od roku do nawet 10 lat więzienia.