Strażacy ochotnicy z Banina zbierają sprzęt. Trwa walka z koronawirusem [ZDJĘCIA]

2020-03-18 13:30

Pomorscy strażacy nie są bezczynni i pomagają w walce z epidemią. Ekipa z OSP Banino ustawiła przed remizą przyczepkę, w której gromadzone są m.in. maseczki, kombinezony, płyny do dezynfekcji, a nawet ręczniki papierowe i butelki z wodą mineralną. Wszystkie rzeczy trafią do szpitali. Zdjęcia ze zbiórki znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Baninie ma przed swoją remizą przy ulicy Lotniczej 29 wyjątkową przyczepę. Mieszkańcy mogą przynosić tu sprzęt i artykuły potrzebne szpitalom w walce z koronawirusem.

Druhowie proszą o maseczki z filtrem FFP2 i FFP3, kombinezony ochronne jednorazowe, ochraniacze na buty, płyny do dezynfekcji, wodę mineralną w małych i dużych butelkach, soki, ręczniki papierowe, batony, czekolady, wszystko co energetyczne, chusteczki nawilżane, rękawiczki lateksowe jednorazowe i kremy do rąk.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny! - CZYTAJ WIĘCEJ

Mapa zarażeń koronawiruem w Polsce

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Inspektor sanitarny o kwarantannie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE