Te gdyńskie „delfinki” podbiły serca nie tylko turystów

i

Autor: gdynia.pl

Brawo!

Gdyńskie "delfinki" z rekordem! Statystyki robią wrażenie

2023-09-04 14:18

Gdyńskie "delfinki", czyli lubiane przez turystów meleksy cieszyły się w mijającym sezonie ogromną popularnością, o czym świadczą konkretne liczby! Władze miasta nie kryją zadowolenia.

Tysiące pasażerów, tysiące wykonanych kursów i co za tym idzie, ogromny sukces frekwencyjny – tak można podsumować sezon gdyńskich meleksów. „Delfinki” z miejsca podbiły serca gdynian i turystów, co widać w statystykach na zakończenie sezonu - podaje Gdynia.pl 

Pierwsza linia meleksów połączyła najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca w Orłowie i była to znana z poprzednich lat linia „Orłowski meleks”. Druga linia, czyli „Śródmiejski meleks” obsługiwała komunikacyjnie śródmieście, dowożąc pasażerów w najbardziej znane punkty tej części miasta.  

O ogromnym zainteresowaniu meleksami świadczą liczby, podane przez ZKM Gdynia na zakończenie sezonu. O ile w 2021 roku liczba pasażerów „Orłowskiego meleksa” wynosiła 25 tys., o tyle tegoroczny sezon przyniósł wyższe liczby. Z tej linii skorzystało bowiem aż 33,9 tys. pasażerów – aż 36% więcej niż w latach poprzednich! 

W przypadku drugiej linii „Śródmiejski meleks” liczba pasażerów wyniosła aż 36,7 tys. pasażerów, a o tym, że linia ta była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę świadczy fakt, że zainaugurowana w 2023 roku przebiła frekwencyjnie „Orłowskiego meleksa”

 – nie kryje zadowolenia dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni Hubert Kołodziejski.  

Warto też dodać, że przez 72 dni sezonu meleksy łącznie wykonały blisko 6 tysięcy kursów (blisko 50 każdego dnia na każdej z linii).

M. KOBOSKO: OPOZYCJA POTRZEBUJE PAKTU O NIEAGRESJI