"The sound of silence" z wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Zobacz i posłuchaj [WIDEO]

2019-01-19 17:45

Z wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie odegrany został utwór, kojarzony z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska. Tysiące ludzi wsłuchiwały się w melodię "The sound of silence".

"The sound of silence" z wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie. ZOBACZ I POSŁUCHAJ:

Cała Polska łączy się w bólu z gdańszczanami po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent miasta został zamordowany przez nożownika na scenie podczas finału WOŚP. Zmarł w szpitalu dzień po ataku.

W sobotę (19 stycznia) w Bazylice Mariackiej w Gdańsku miał miejsce pogrzeb Pawła Adamowicza. Mszę odprawił abp Sławoj Leszek Głódź. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule Pogrzeb Pawła Adamowicza na żywo. Gdańsk żegna prezydenta [TRANSMISJA I RELACJA NA ŻYWO].

Uroczystości pogrzebowe śledziły tysiące osób w wielu miastach Polski. Jeden z najciekawszych pomysłów na upamiętnienie zamordowanego prezydenta Gdańska zrealizowano w Krakowie. Z wieży Bazyliki Mariackiej odegrano melodię piosenki "The sound of silence". Wcześniej została ona odtworzona m.in. w czasie wiecu na Długim Targu w dniu śmierci Pawła Adamowicza.

Zobacz także: Pogrzeb Pawła Adamowicza. Mieszkańcy Gdańska: "To nasz obowiązek, by być tutaj" [AUDIO]

Pogrzeb Pawła Adamowicza już za nami. Zdjęcia z ulic Gdańska znajdziesz w galerii u góry artykułu.

Zobacz także: Pogrzeb Pawła Adamowicza na żywo. Gdańsk żegna prezydenta [TRANSMISJA I RELACJA NA ŻYWO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE