Tragedia na plaży w Łebie! Bałtyk nie miał litości. Neptun dziś wygrał

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Tragedia na plaży w Łebie! Bałtyk nie miał litości. "Neptun dziś wygrał"

Tragedia na plaży w Łebie! Bałtyk nie miał litości. "Neptun dziś wygrał"

2020-08-31 7:45

Śmiertelny finał kąpieli w morzu przy niestrzeżonej plaży w Łebie! W sobotę (29 sierpnia) mężczyzna w średnim wieku utonął w Bałtyku. Relacja wezwanych na miejsce strażaków ochotników jest poruszająca.

- Neptun dziś wygrał. Niestety i tradycyjnie, jak co roku, na koniec sezonu zabrał do siebie jedną ofiarę - informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Łebie. Ekipa z quadem ratowniczym i łodzią aluminiową zadysponowana została na plażę w okolice Wydmy Łąckiej, gdzie w wodzie zaginął dorosły mężczyzna. - Nasze działania miały polegać na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeszukaniu wskazanego akwenu. Kiedy dotarł tam pierwszy zastęp OSP, topielec znajdował się już na brzegu, a osoby postronne wykonywały masaż serca - relacjonują strażacy.

Akcja reanimacyjna została przejęta przez ratowników. Dojechali też funkcjonariusze policji i wezwano śmigłowiec ratunkowy. Niestety, po 45 minutach walki o życie lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

- W te wakacje większość służb już się w tym miejscu spotkała - czytamy w relacji OSP. - Przypominamy tylko, że jest to kąpielisko niestrzeżone. Kąpiel może być tu bardzo niebezpieczna, ponieważ czas dotarcia jest długi, a teren trudny. Warto wziąć to pod uwagę - tłumaczą strażacy ochotnicy z Łeby.

Nowe oblicze szkoły od 1 września
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE