Pociąg

i

Autor: Pexels Zdj. ilustracyjne.

Śmierć na torach

Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyje kobieta. Wstrzymano ruch pociągów

2023-03-15 16:11

Tragedia w Wejherowie (woj. pomorskie). Pod kołami pociągu zginęła 81-letnia kobieta. Do śmiertelnego wypadku doszło w środę (15 marca) w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Puckiej. Wstrzymano ruch pociągów między Wejherowem a Redą. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Wejherowo. Śmierć na torach. Pociąg potrącił pieszego

Jak doszło do tragedii? - W środę po godz. 13 na przejeździe kolejowym na ul. Puckiej w Wejherowie doszło do śmiertelnego potrącenia osoby pieszej - podała PAP oficer prasowa wejherowskiej komendy asp. sztab. Anetta Potrykus. Przedstawiciel PKP PLK Przemysław Zieliński powiedział, że pociąg relacji Olsztyn Główny - Szczecin Główny, pod kołami którego zginął człowiek, w dalszą drogę ruszy po zakończeniu czynności prokuratorskich. - Podróżni, którzy znajdowali się w pociągu, zostaną przewiezieni do Szczecina autobusami - zapewnił.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem zamknięty jest przejazd kolejowy. Na trasie Reda - Wejherowo - Reda wstrzymano ruch pociągów dalekobieżnych i Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Rzecznik PKP SKM w Trójmieście Tomasz Złotoś dodał, że w związku ze wstrzymaniem ruchu pociągów z Wejherowa została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Są to dwa oznaczone autobusy PKS Wejherowo. - Autobusy będą kursować wahadłowo na odcinku Wejherowo - Reda - Wejherowo - oznajmił Złotoś.

- Funkcjonariusze pracują na miejscu zdarzenia, wykonują oględziny, ustalają świadków, przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. Czynności są wykonywane pod nadzorem prokuratora - zaznaczyła asp sztab. Potrykus i dodała, że utrudnienia drogowe mogą potrwać nawet do 3 godzin.

Aktualizacja godz. 17:30

Zakończyły się prokuratorskie czynności na miejscu śmiertelnego wypadku w Wejherowie (woj. pomorskie). Na przejeździe kolejowym na ul. Puckiej pod kołami pociągu zginęła kobieta. Miała 81 lat. Przez kilka godzin wstrzymany był ruch pociągów. - W środę po godz. 16 ruch kolejowy na trasie Reda - Wejherowo - Reda został przywrócony na obu torach - poinformował przedstawiciel PKP PLK Przemysław Zieliński. Na czas zamknięcia przejazdu kolejowego wstrzymano ruch pociągów między Wejherowem a Redą. Przez ten czas na tym odcinku kursowała autobusowa komunikacja zastępcza.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Anielka i Jaś zginęli z mamusią pod pędzącym pociągiem „Aniołki pamiętamy o Was”